ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۷:۰۳ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۴

کنسرت گروه موسیقی میراث برگزار شد

ریتم نو: کنسرت گروه موسیقی میراث 26شهریورماه در هوای پاییزی تابستان برگزار شد.


این گروه  در سال 1387 به سرپرستی و آهنگسازی آرش قاسمی تشکیل‌شده است و تاکنون در سه دوره از جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر و در جشنواره خنیاگران حوزه هنری شرکت کرده‌اند و همچنین در شهرهای تاشکند، ازبکستان، آلماتی و آستانه قزاقستان و همچنین در شهرهای مختلف قبرس شمالی و جنوبی اجرای زنده داشته‌اند.

آنچه در این کنسرت برگزار شد تصنیف‌هایی با اشعار حضرت مولانا، تصنیف عاشقی بر من و لیلی و مجنون با آهنگسازی آرش قاسمی در دستگاه همایون، تصنیف باز فرود آمدیم و دولت عشق با آهنگسازی استاد جلال ذوالفنون در دستگاه شود تصنیف‌های دیگر ماروان، سفر و همچنین قطعات زیر کش سلمک (بر اساس ردیف میرزا عبدالله)، چهار مضرب با آهنگسازی آرش قاسمی و تک‌نوازی و چند نوازی اعضای گروه موسیقی میراث بود.

بامداد فلاحتی خواننده این گروه که متولد یزد می‌باشد در پایان‌بخش اول از مادر خود ، اعضای گروه، اساتید موسیقی کشور و بازیگرانی که در این شب حضور داشتند، تشکر کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد اولین آلبوم رسمی گروه میراث در 8 مهرماه رونمایی خواهد شد.

آرش قاسمی(سرپرست گروه، آهنگساز و نوازنده عود و سه‌تار)، عمران فروزش(نوازنده تنبک و دف)، تورج زاد پور(نوازنده تار)، اشکان پور فرخی(نوازنده دف)، امین رحیمی(نوازنده نی)، سهیل حسنوی(نوازنده سنتور) و میلاد بیات(نوازنده کمانچه) اعضای گروه میراث را تشکیل می‌دهند.

 

منبع : ریتم نو

نویسنده : شایان رسول‌زاده

عکس : مرجان عابدینی

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه