ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۴

کنسرت گروه پایور در تالار وحدت برگزار می شود

ریتم نو : کنسرت گروه پایور به سرپرستی و آهنگسازی " سعید ثابت " پنج شنبه 19 شهریور در تالار وحدت برگزار می شود.
731121cb165644a8ac2a17dd2b12f85b

 

 

 

طبق اعلام روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی؛ "نوید ذوالریاستین" از اعضای گروه پایور درباره نحوه شکل گیری گروه پایور بیان کرد که؛ گروه پایور توسط استاد "فرامرز پایور" بنیان گذاری شده و در این چند سال فعالیت های چشم گیری داشته است. این گروه با خواننده های سرشناسی چون "عبدالوهاب شهیدی" و "محمدرضا شجریان" همکاری کرده است و در حال حاضر گروه پایور به سرپرستی "سعید ثابت" از شاگردان برجسته استاد فعالیت های خود را با خوانندگان جوانی چون "وحید تاج" و "امید مظهری" ادامه می دهد.
وی ادامه داد: تمامی قطعاتی که در این کنسرت اجرا می شود از ساخته ها و تنظیم های "سعید ثابت" است و این کنسرت در سه بخش اجرا می شود.

ذوالریاستین افزود: در بخش اول تکنوازی تنبک را توسط استاد "محمد اسماعیلی" خواهیم داشت و در ادامه و در بخش دوم دونوازی سنتور و تنبک را خواهیم داشت که "سعید ثابت" و "محمد اسماعیلی" در این بخش هنرنمایی می کنند.
وی در انتها خاطر نشان کرد: بخش آخر این کنسرت گروه نوازی و اجرای تصانیفی چون "ز هجر رویش"، "ز من نگارم" از عارف قزوینی، "صبا" سروده حافظ و "سزاوار تو" از اشعار سعدی اجرا خواهد شد.
گفتنی است در گروه موسیقی سنتی پایور هنرمندانی چون "محمد اسماعیلی" تنبک، "محمد مقدسی" کمانچه، "مهرداد وادانی" تار، "سعید ثابت" سنتور، "زمان خیری" تار، "فرهاد احمدی" تار بم، "بنفشه بختیاری" سنتور بم، "بهنوش بهنام نیا" کمانچه و "سمانه باروتی" قیچک" هنرنمایی می کنند. خوانندگی بخش تصانیف نیز برعهده "امید اظهری" است. "سعید ثابت" علاوه بر نوازندگی سنتور به عنوان آهنگساز و سرپرست گروه پایور را همراهی می کنند.
گفتنی کنسرت گروه پایور پنج شنبه 19 شهریور ماه ساعت 18:30 در تالار وحدت برگزار می شود و برای تهیه بلیط این کنسرت می توان به سامانه فروش بلیط iranconcert.com مراجعه کرد.

 

منبع : ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه