ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - ۲۹ تير ۱۴۰۱

«باهم در خیالِ سینا ایران‌نژاد» در فرهنگان فرشته/ اجرایِ موسیقی مرتضی خوشقلب و اهورا

آیین گشایش رویدادِ «باهم در خیالِ سینا ایران‌نژاد» به بهانه روز جهانی دوستی شکل گرفته است، از ساعتِ ۵ عصر تا ۱۰ شب جمعه ۳۱ تیرماه در گالریِ مجموعه‌یِ فرهنگانِ فرشته با اجرای موسیقی مرتضی خوشقلب و اهورا برگزار می‌شود.

به گزارش ریتم نو، ایران‌نژاد پیش از این نیز در گالری‌های داخل و خارج از ایران همچون گالری هنرِ امروز در سالِ ۱۳۹۴ و گالریِ مجموعه‌ی کاخِ سعدآباد در سالِ ۱۳۹۶ و گالری‌هایی در نیویورک و آلمان در سال‌هایِ ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ به برگزاری نمایشگاه‌هایی پرداخته است.
وی در آثار خود از رنگ‌هایِ نامرئی استفاده می‌کند؛ به‌گونه‌ای که وقتی نورِ بلک‌لایت به این رنگ‌ها تابیده می‌شود، طرحی تازه را پدیدار کنند. به همین دلیل نقاشی‌هایِ او به‌عنوانِ مینیاتورِ نوین شناخته می‌شوند.
این هنرمند در بیانیه‌یِ این نمایشگاه که به همت مجموعه فرهنگان فرشته برگزار می‌شود،‌ نوشته است: «آغازِ حیات در پایانِ آن است. اگر مرگ و نیرویِ آن نباشد، حیات نمی‌تواند ایجاد شود. مرگ خود علت است و زندگانی و نشانه‌هایِ آن همه معلولِ مرگ. نخست مرگ بود و سپس حیات آمد. و مرگ که مادرِ حیات است، نکوهیده و هول‌ناک نمی‌تواند باشد و چیزی که ذوقِ پروراندنِ جان را در خود دارد نمی‌تواند پایان شود.»
رویدادِ «باهم در خیالِ سینا ایران‌نژاد» از جمعه ۳۱ تیرماه آغاز می‌شود و تا سه‌شنبه ۴ مردادماه در گالریِ مجموعه‌یِ فرهنگانِ فرشته میزبان مخاطبان است. علاقمندان می‌توانند برای شرکت در این برنامه به آدرس تهران، خیابانِ فیاضی (شرق‌به‌غرب)، بعد از چناران، پلاکِ ۵۰ مجموعه فرهنگان فرشته مراجعه کنند. ورود برای همه علاقمندان آزاد و رایگان است.

 

«باهم در خیالِ سینا ایران‌نژاد» در فرهنگان فرشته/ اجرایِ موسیقی مرتضی خوشقلب و اهورا

منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه