ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۸ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

برگزاری کنسرت امیرحسین حسنی نیا در بزرگداشت مولانا

کنسرت موسیقی تلفیقی-عرفانی امیرحسین حسنی نیا، به مناسبت بزرگداشت مولانا در هفته دوم از اسفند ماه ۱۳۹۸ تقدیم موسیقی دوستان شهر رشت می‌شود.
امیرحسین حسنی نیا، پس از وقفه ای دو ماهه از کنسرتش در پردیس کوروش تهران، این بار در تاریخ ۹ اسفند ماه سال جاری، با رپرتواری از ساخته های عرفانی خود در تالار خاتم رشت بروی صحنه می‌رود.
حسنی نیا آهنگساز، نوازنده و اولین سماع گر ایرانی شناخته شده کشورمان، عنوان کرد: کنسرت پیش روی ما در سالن رادی، تالار مرکزیِ شهر رشت خواهد بود که طی دو سئانس تقدیم مخاطبان و موسیقی دوستان این شهر می‌شود.
این کارشناس موسیقی که در اجرای پیش رو نوازندگی بربت و خوانندگی را بر عهده دارد، در معرفی دیگر اعضای گروه افزود: این کنسرت به مناسبت هشتصدمین سالگرد مولانای بلخی تدارک دیده شده است. قطعاتی از ساخته های خودم را بر اشعار مولانا آماده کرده ام که با هنرنمایی دوستان توانمندم محمد حسین حسینی (فلوت.بانسوری)، محمد رضا حسینی (پیانو)، فرناز خاکی (پیانو ملودیکا)،علیرضا عمرانی (درامز)، محمود گلی (گیتار الکتریک) و جواد نورانی (دف) اجرا خواهد شد.
او در سال جاری، اجرایی را برای شبکه kbs کره جنوبی در مستند جدید راه ابریشم - بخش موسیقی ایران- ارائه کرده که کارشناس آن بخش هم بوده است. همچنین کنسرت دی ماه را در پردیس کوروش طی ۴ سئانس بروی صحنه برده و ماه آینده لحظه هایی از موسیقی و عرفان را با مخاطبان موسیقی در رشت به اشتراک خواهد گذاشت. حسنی نیا همچنین در بهار ۱۳۹۹ عازم مسکو بوده و در آنجا به اجرای کنسرت می پردازد.
امیرحسین حسنی نیا دانش آموخته رشته موسیقی ست. او سالها در زمینه تلفیق پرفورمنس و موسیقی در حال تحقیق و اجراهای صحنه ای می باشد. از آثار اجرا شده اش در داخل و خارج ایران می توان به اپرای «اینک شمس»، «مسافرت با آب»، «پروژه آقای سماع» با همراهی سماع قونیه و «از مولوی تا مولانا» اشاره کرد. دو دهه فعالیت او به عنوان اولین سماع گر ایرانی در گروه های مختلف ایرانی و خارجی، از جمله فعالیتهای بارز او است.
شایان ذکر است که کنسرت پیش رو، نهم اسفند ماه ۱۳۹۸ طی دو سئانس ۱۸ و ۲۰، در سالن خاتم شهر رشت برگزار خواهد شد و علاقمندان می توانند جهت تهیه اینترنتی بلیت ها به سایت www.haftsaz.com مراجعه نمایند.
 
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه