ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۳ - ۱۰ دی ۱۳۹۸
توسط یک کمپانی بین‌المللی؛

اثری از پویا سرایی در فرم «کنسرتینو» پخش جهانی شد

«کنسرتینو شماره یک برای دو سنتور و ارکستر سمفونیک» از ساخته‌های پویا سرایی ـ آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی ـ توسط نشر«استرن وسترن میوزیک» به صورت بین‌المللی منتشر شد.
به گزارش ریتم نو، کنسرتینو قطعه‌ای برای یک ساز تکنواز و ارکستر است که نقش اصلی در آن را سازِ تک نواز ایفا می‌کند. پویا سرایی که در سال‌های اخیر در عرصه‌های مختلف آهنگساز و نوازندگی سنتور فعالیت‌های مستمری داشته، درباره این اثر توضیح داد: «موسیقی این کنسرتینو در مایه اصفهان است کما اینکه در این اثر توجهم بیشتر معطوف به استفاده از خطوط کنترپوانتیک برای بافت‌های همراهی‌کننده بوده است. بخش کادانس این کنسرتینو نیز در مایه اصفهان است. سازهای ایرانی در طول سده اخیر و پیدایش ارکسترهای مختلف هنوز در نقش تک نواز کنسرتو حضوری کم فروغ داشته‌اند؛ به طوری که تاکنون آثار اندکی با فرم کنسرتینو برای سازهای مختلف ایرانی و ارکستر نوشته و ضبط شده است؛ البته استادانی مانند فرامرز پایور، حسین دهلوی، اردوان کامکار، کامبیز روشن روان، پرویز مشکاتیان قطعاتی برای سنتور و ارکستر تصنیف کرده‌اند.
پویا سرایی از سال ۹۴ در زمان مدیریت هنری علی رهبری در ارکستر سمفونیک تهران در فهرست آهنگسازان ارکستر سمفونیک معرفی شده به کمپانی «ناکسوس» قرار گرفت. این هنرمند همچنین  در دو مجموعه صوتی و تصویری از گروه «شیلر» سنتور نواخته که این آثار به تازگی از لیبل سونی  در سراسر جهان عرضه شده بود.
 
توسط یک کمپانی بین‌المللی صورت گرفت؛پخش جهانی اثری از پویا سرایی در فرم «کنسرتینو»
 
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه