ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶ - ۰۳ دی ۱۳۹۸
از خیابان تا صحنه کنسرت

آیدین شیخ به همراه گروه دنگ دنگ به صحنه می‌رود

آیدین شیخ خواننده و نوازنده خیابانیِ دف به همراه گروه «دنگ دنگ» به سرپرستی شهاب قاسمی در تالار اندیشه حوزه هنری به صحنه می‌رود.
به گزارش ریتم نو، کنسرت آیدین شیخ و گروه دف‌نوازان «دَنگ‌دَنگ»، 13 دی 1398 در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.
گروه «دَنگ‌دَنگ» شامل 60 نوازنده دف است که سرپرستی این گروه را شهاب قاسمی برعهده دارد. همچنین دو سماع‌گر به نام‌های امیر شیرمحمدی و امیر نجم‌الدین اجراهای گروه را همراهی می‌کنند.
مدیر اجرایی این کنسرت الهام پاکروان است و تنظیم آثار برای این کنسرت را شهاب قاسمی برعهده داشته است.
قطعه‌هایی که در این کنسرت اجرا می‌شود براساس شعرهایی از سعدی، مولانا، حافظ و عبدالقادر گیلانی ساخته شده‌اند.
آیدین شیخ که سفیر محبت است، قصد دارد عواید این کنسرت را برای بچه‌های کَپرنشین سیستان و بلوچستان در شهر فنوج خرج کند. شیخ می‌خواد در این شهر پارکی کوچک بسازد و وسیله‌های بازی در آنجا نصب کند.
آیدین شیخ نوازنده‌ای خیابانی است که حدود 10 سال در خیابان‌های تهران و شهرهای مختلف ترکیه نوازندگی کرده است و عواید اجراهای خیابانی‌اش را با لوح سفیر محبت برای بچه‌های کپرنشین سیستان و بلوچستان خرج می‌کند. لوح سفیر محبت برای آیدین شیخ با امضاي فرماندار و رييس آموزش و پرورش شهرستان فنوج بلوچستان صادر شده است.
آیدین شیخ در سال‌های گذشته از درآمد اجراهاي خياباني‌اش مدرسه‌ي ٤٠٠ نفري اباذر(شهرستان مسكوتان) از توابع فنوج بلوچستان را بازسازی کرده است.
شیخ در زلزله سرپل زهاب هم دو سال حضور فعال داشته و به زلزله‌زدگان کمک کرده است.
کنسرت آیدین شیخ با مدیریت اجرایی الهام پاکروان و با همت موسسه فرهنگی هنری «دَنگ‌دَنگ کوبان»، جمعه 13 دی 1398، از ساعت 20 و 30 دقیقه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود. بلیت‌فروشی این کنسرت از طریق سایت ایران کنسرت انجام می‌شود.
آیدین شیخ به همراه گروه دنگ دنگ به صحنه می‌رود
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه