ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۵:۵۵ - ۱۳ آبان ۱۳۹۸
با محوریت سروستان و براساس طرحی از آستیاژ ضیائی 

‎پیمان خازنی از  اجرای پرفورمنسی با محوریت صدا و شهر خبر داد

‎پیمان خازنی آهنگساز و نوازنده تار از اجرای پرفورمنسی با محوریت شهر و موسیقی خبر داد.
به گزارش ریتم نو، ‎این آهنگساز درباره‌ی بسترها و چرایی حرکت به سمت چنین اجرایی گفت: تلفیق بین رشته های مختلف راه حلی خلاقانه برای گسترش مرزهای هنر و به خصوص توسعه‌ی زبان موسیقی است. همیشه از تجربیات جدید استقبال کرده ام، با شنیدن ایده ساز شهری «سروستان» به طراحی آستیاژ ضیائی، احساس کردم به شکلی متفاوت می‌توانم به صدادهی جدیدی برسم.
‎پیمان خازنی تاکید کرد: از آنجایی که ساز شهری یک سازه‌ی اینتراکتیو است و برای استفاده عموم طراحی شده است، بنابراین تامین بخشی از هزینه‌ها به روش تامین مالی جمعی نیز قابل قبول است. خصوصا اینکه این روش از طریق مجموعه حقوقی راتا پشتیبانی می‌شود و هفته آینده نیز آغاز پویش (کمپین)ساز شهری درپلتفرم راتا خواهد بود.
آستیاژ ضیائی فعال حوزه شهر و طراح ساز شهری «سروستان» و دانش آموخته رشته برنامه ریزی شهری و آشنا با حوزه موسیقی است. در اجرای پرفورمنسِ پیش‌رو، ساز سروستان محوریت اصلی را دارد.
‎در به اجرا در آوردن ایده مجموعه سروستان و برای تامین بخشی از هزینه‌ها، این گروه این بار روش تامین مالی جمعی یا crowd funding را انتخاب کرده است. در این روش که در کشورهای پیشرفته بسیار متداول است و نمونه پروژه‌های بسیار موفقی با این روش به نتیجه رسیده است، از مخاطبان علاقه‌مند به موضوع، درخواست می‌شود که به هر میزان که می‌خواهند در پیشبرد پروژه سهیم باشند.
‎این گروه در اردیبهشت سال 1397 نیز پرفورمنسی محیطی با محوریت سازی با نام زیگورات را در فرهنگسرای نیاوران اجرا کرده است.
‎هدف اصلی از اجرای سازهای شهری در فضاهای عمومی در ایران آشنا کردن شهروندان با صداها و الگوهای ریتمیک و سازهای مختلفی است که شاید کمتر در زندگی روزمره شهروندان ایرانی نقش برجسته‌ای داشته باشند.
‎در این پرفورمنس پیمان خازنی طرح موسیقی و نوازندگی تار را بر عهده دارد که با همکاری گروهی از هنرمندان و نوازندگان به اجرایی متفاوت با این ساز شهری دست خواهند زد که زمان و مکان آن به زودی اعلام خواهد شد
منبع: ریتم نو
برچسب ها: پیمان خازنی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه