ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۳ - ۰۹ مهر ۱۳۹۸
13 تا 22 مهر ماه، تعزیه خوانی تکیه دولت احیا می‌شود

ارکستر «سوگ آزادگی» با سازهای ایرانی به آهنگسازی فردین خلعتبری

معاون فرهنگی و گردشگری شرکت نوسازی عباس آباد تهران ازاجرای ویژه برنامه نمایشی – موسیقایی «سوگ آزادگی» به آهنگسازی فردین خلعتبری و کارگردانی مجید خسروآبادی در این منطقه از روز 13 مهر ماه خبر داد. 
به گزارش ریتم نو، مجتبی خشایارفرد معاون فرهنگی و گردشگری شرکت نوسازی عباس آباد در توضیح این پروژه بیان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته طی روزهای 13 تا 22 مهرماه 1398 پروژه نمایشی – موسیقایی «سوگ آزادگی» به کارگردانی مجید خسروآبادی و آهنگسازی فردین خلعتبری به میزبانی منطقه فرهنگی هنری عباس آباد در بوستان «آب و آتش» تهران برگزار می‌شود. 
وی ادامه داد: این پروژه در قالب مجلس شبیه خوانی «حربن یزید ریاحی» براساس نسخه مشهور و معتبر «میرعزا» از معتبرترین نسخه نویسان تعزیه در ایران اجرا می شود که به اعتقاد من با توجه به طراحی و پشتیبانی فنی که برای اجرای پروژه در نظر گرفته شده مخاطبان شاهد یکی از بزرگترین و باشکوه ترین پروژه های طراحی شده با استفاده از نشانه های مجالس شبیه خوانی در ایران به ویژه مجالس تعزیه اجرا شده در تکیه دولت خواهند بود. 
خشایار فرد گفت: حضور 10 بازیگر اصلی به همراه 60 هنرور به علاوه جلوه های ویژه نمایشی که برای این کار تدارک دیده شده حجم پیش تولید کار را برای طراحان و برگزارکنندگان پروژه بسیار سنگین کرد. این در حالی است که برای ساخت موسیقی پروژه نیز ما با بهره مندی از حضور فردین خلعتبری به عنوان یکی ازبرترین آهنگسازان کشورمان فضای متفاوتی را پیش روی مخاطب قرار خواهد داد که به اعتقاد من می‌تواند دربرگیرنده ویژگی های متفاوتی در این قالب های نمایشی باشد. 
 
ارکستر «سوگ آزادگی» با سازهای ایرانی به آهنگسازی فردین خلعتبری
 
معاون فرهنگی و گردشگری شرکت نوسازی عباس آباد با اشاره به حضور یک ارکستر متشکل از نوازندگان سازهای ایرانی اظهار کرد: آقای خلعتبری برای آهنگسازی این پروژه نمایشی – موسیقایی که زمان اجرای آن 90 دقیقه خواهد بود، بیش از 53 قطعه را به صورت مجزا آهنگسازی کرده است. ضمن اینکه حین اجرای پروژه گروهی از نوازندگان سازهای ایرانی به صورت زنده بخش اجرای موسیقی را به عهده خواهند داشت. 
وی در پایان گفت: تمام تلاش معاونت فرهنگی و گردشگری شرکت نوسازی عباس آباد بر این بوده تا یک پروژه نمایشی – موسیقایی با تکیه و بهره گیری از اصالت تعزیه ایرانی به عنوان یک گونه بسیار مهم و ارزشمند نمایش در ایران که مخاطبان فراوانی دارد پیش روی شهروندان قرار گیرد و امیدوارم مخاطبان و کارشناسان حوزه نمایش و موسیقی نیز با تماشای این پروژه از کاری که انجام گرفته راضی باشند. 
پروژه نمایشی – موسیقایی «سوگ آزادگی» به کارگردانی مجید خسروآبادی و آهنگسازی فردین خلعتبری ساعت 18:30 روزهای 13 تا 22 مهرماه با مدت زمان 90 دقیقه به میزبانی معاونت فرهنگی گردشگری شرکت نوسازی عباس آباد میزبان مخاطبان خواهد بود.
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه