ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۹ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۸

ادامه اجرای «اپرای حلاج» پرواز همای در شهرهای ایران

اپرای حلاج بعد از اتمام ماه‌های محرم و صفر در استان‌های مازندران و آذربایجان، بوشهر، کرمان و شهرهای جنوب کشور روی صحنه می‌رود.
ادامه اجرای «اپرای حلاج» پرواز همای در شهرهای ایرانبه گزارش ریتم نو، «اپرای حلاج» پرواز همای خواننده و آهنگساز بعد از 82 شب اجرای متوالی و میزبانی از 82000 هزار مخاطب در کمتر از یک سال در تهران و شهرهای دیگر به پایان رسید و از آبان ماه مجدداً در شهرهای دیگر ایران ادامه خواهد داشت.
همای قرار است بعد از اتمام ماه‌های محرم و صفر ادامه این اپرا را در شهرهای ایران شامل مازندران و آذربایجان و بوشهر و کرمان، جنوب کشور و... روی صحنه ببرد.
پنجاه و دومین اجرای «اپرای حلاج» به نویسندگی، آهنگسازی و خوانندگی پرواز همای، از شامگاه سه‌شنبه اول مردادماه در محوطه حیات هنر مجموعه فرهنگی کاخ نیاوران به مدت 24 روز متوالی به همت موسسه «آوای هنر» برگزار شد.

ادامه اجرای «اپرای حلاج» پرواز همای در شهرهای ایران

همای در طی یک سال گذشته این اپرا را در مجموعه فرهنگی کاخ سعدآباد، تالار وحدت، سالن ایرانیان و همچنین در شهرهای تبریز، رشت و شیراز به روی صحنه برد و هر بار این اجرا به دلیل استقبال بارها تمدید شد.
علاوه بر پرواز همای و محمدحسین صفری که منصور حلاج و شبلی را ایفا کردند، بازیگران دیگری از جمله بهزاد جاودان فرد، بهزاد ابراهیمی، بهادر فاضل، آصف جاودان فرد، مهرداد آبجار، حسین زیادخان پور، شهریار همای، لاله کریمی، پارمیدا تاجیک، نگار فاضل مطلق، جیران باریکانی و پروانه چراغعلی در این اجرا به ایفای نقش پرداختند.
ضمن اینکه بهزاد جاودان فرد نیز طراحی حرکات را بر عهده داشت.
پاشا هنجنی (مایستر ارکستر و نوازنده نی)، سعید فهیمی (نی دوم)، محمود نوذری (سنتور)، میلاد علیپور (تار)، مسلم علیپور (کمانچه)، فرشاد رستمی (کمانچه آلتو)، سعید بهرامی (عود)، اسفندیار شاهمیر (دف)، میرامیر میری (دف)، حمیدرضا یوسفی (تمبک و جیم بی) و سپیده ابراهیم نژاد (سوپرانو همخوان) اعضای ارکستر این اجرا را تشکیل می‌دهند.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه