ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۳ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۸

قطعه «شعر یادُم رَ...» با اجرای گروه موسیقی بوشهری سیریا

قطعه «شعر یادُم رَ...» بر اساس عاشقانه‌ای از شعر سعدی با تلفیقی از ترانه و کلام فولکلور منتشر شد.
قطعه «شعر یادُم رَ...» با اجرای گروه موسیقی بوشهری سیریابه گزارش ریتم نو، گروه موسیقی بوشهری سیریا قطعه شعر یادُم رَ... را بر اساس عاشقانه‌ای از شعر سعدی با تلفیقی از ترانه و کلام فولکلور منتشر کرد.
ماکان صغیری تهیه‌کننده گروه سیریا دراین‌باره گفت: «شعر یادُم رَ...» در ادامه انتشار قطعه "هوار" از پروژه "میز دوتایی" است که گروه سعی داشته فضای جدیدی را در موسیقی بوشهر به تصویر بکشد.
وی ادامه داد: اعتقاد گروه بر این است که می‌شود سازها، موسیقی‌ها و کلام روز را در خدمت موسیقی بوشهر قرار داد تا باعث جذب مخاطب به آثار و کلام فولکلور شود. بر این اساس در قطعه "شعر یادُم رَ..."، محمد لاریان ترانه‌سرای اثر سعی کرده با استفاده از کلام بی‌بدیل سعدی لحظه‌‌ای عاشقانه‌ را متصور شود که هر کسی ممکن است آن را تجربه کرده باشد. از این رو ترانه‌سرا با استفاده از دو بیت مشهور از سعدی و با اندک تغییر آن به گویش فولکلور بوشهر آن عشق خالصانه، ساده و صمیمی جنوبی رو تجربه کند.
صغیری با بیان اینکه ترانه "شعر یادُم رَ..." تصویر روایت عاشقانه‌ای در تُل عاشقون بوشهر است بیان داشت: تُلِ عاشقون قسمتی از ساحل دریای بوشهر بوده که تنها فانوس دریایی بوشهر آنجا قرار داشته و ترانه‌سرای کار سعی داشته بر اساس روایت‌های عاشقانه‌ای که دارد ترانه‌ای را در خیال متصور شود که یادآور خاطرات عاشقانه برای نسلی باشد که دیگر نه تل عاشقونی می‌بیند و نه فانوس دریایی.
تهیه‌کننده گروه موسیقی بوشهری سیریا افزود: آلبوم "میز دوتایی" سیریا که امسال منتشر می‌شود، روایت عاشقانه‌ای از بوشهر دارد و با بهره‌گیری از ترانه‌های قدیمی فولکلور بوشهر سعی شده استفاده‌ بجایی در این آثار صورت گیرد. در واقع شاید بشود از این ترانه‌ها به‌عنوان ترانه‌های معاصر یاد برد، ترانه‌هایی که با استفاده از گویش بوشهری و موسیقی روز فضای جدیدی را در موسیقی ایران تجربه کند.
گروه موسیقی بوشهری سیریا متشکل از ترانه‌سرا و خواننده: محمد لاریان، پرکاشن: بهروز شریفیان، گیتار باس و عود: امیرحسین ماهینی، درامز: معین پاکباز، گیتار: مهدی ناصری، نی انبان و عود: مهدی منفرد در شکل‌گیری قطعه "شعر یادُم رَ..." نقش داشتند.
همچنین ضبط در استودیو آبنوس- مجتبی مهنا، میکس و مسترینگ توسط محمدرضا اصغری صورت گرفته و طراحی جلد اثر بر عهده مجید حیدری بوده است.
در ادامه می‌توانید قطعه «شعر یادُم رَ...» با اجرای گروه موسیقی بوشهری سیریا را از اینجا بشنوید و دانلود کنید.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه