ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۲ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
با استقبال هنر دوستان،

کنسرت حسین ضروری در تالار وحدت برگزار شد

کنسرت حسین ضروری با همراهی ارکستر بزرگ و گروه کر آوای شفق مورخ ۲۶ مرداد ماه در تالار وحدت به روی صحنه رفت.
کنسرت حسین ضروری در تالار وحدت برگزار شدبه گزارش ریتم نو، اين كنسرت با استقبال كم نظير هنر دوستان همراه و تمامی بلیت‌های آن، پنج روز قبل از برگزاری به پایان رسیده بود .
ارکستر و گروه کر آوای شفق با حضور بیش از ۱۲۰ نوازنده و خواننده گروه کر به سرپرستی و خوانندگی حسین ضروری، مدیریت ارکستر محمد رضا پیرجانی و رهبری وحید علی پور با اجرای قطعات کلاسیک و فولکلور آذری ،فارسی و ایتالیایی به.روی صحنه رفت.
حسین ضروری علاوه بر تسلطی خاص بر دانش موسیقی، نوازندگی، تکنیک‌های آوازی موسیقی کلاسیک و تلفیق آن با موسیقی فولک و اصیل ایرانی از صدایی رسا و پر حجم برخوردار است وسبک نوینی از آواز را به اجرا می‌گذارد.
این کنسرت با توجه به تنوع در رپرتوار و سازبندی توانست به خوبی پاسخگوی سلایق مختلف هنردوستان حاضر در سالن باشد به طوری که در تعداد زیادی از قطعات تماشاچیان ایستاده گروه اجرایی را تشویق می‌کردند .
تنظیم عمده قطعات توسط حسین ضروری انجام شده بود و همچنین تعدادی از قطعات نیز توسط محمد رضا پیرجانی و یا به طور مشترک تنظیم شده بودند .
از جمله هنرمندان حاضر در سالن می‌توان به خانم شهره سلطانی، مرجانه گلچین، کیهان ملکی، سرژیک میرزاییان، چنگیز حبیبیان، مرتضی شایسته، علی عطشانی، اسماعیل میهندوست، آرش اوستا، علی رویین تن، گلشید بهرایی و ساقی زینتی اشاره کرد.
همچنین لوریس چکناواریان در جلسه تمرین جنرال این ارکستر حضور داشتند و ضمن بازدید از اجرای تعدادی از قطعات و نشست با عوامل اجرایی به اهمیت نقش موسیقی در پیوند اقوام مختلف و تاثیر موسیقی سالم و ارزشمند بر روحیات و عواطف انسانی اشاره کردند.
اقای پیرجانی، تنظیم کننده، سولیست و مدیرت ارکستر اوای شفق ضمن تشکر از توجه پروفسور چکنواریان به تولید و اجرای موسیقی سالم و علمی اظهار امیدواری کردند که در کنار حسین ضروری و تیم اجرایی ایشان در آینده ای نزدیک شاهد ارایه فصل نوینی از موسیقی فاخر و در عین حال مردمی به مخاطبان و هم وطنان عزیز خواهیم بود. 
دانیال جورابچی، محمد رضا پبرجانی، آرمین قضاتی، رکسانا ریحانیان، پروانه انارکی، نیلوفر کامیابی، کورش کشاورز، مهران امیر اصلانی، مهرداد محمودی، پارسا کلانتری، پوروچيستا مرتضوی، روژان پیرجانی، سرمه صالحیان تعدادی از نوازندگان این ارکستر بودند که در کنار هنرمندان دیگر به اجرا پرداختند.
منبع: ریتم نو
برچسب ها: کنسرت حسین ضروری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه