ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۹۰۳۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۹ - ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
هیچ مرجع رسمی تایید یا تکذیب نمی‌کند

از ممنوع‌الفعالیتی مهدی یراحی تا تذکر به رضا صادقی

ممنوع‌الفعالیتی خوانندگان چند ماهی است که از سوی منابع مختلف خبری مطرح می‌شود، بی‌آنکه هیچ مرجع رسمی آن را تایید کند. ظاهراً وزارت ارشاد مشکلی با اهالی موسیقی ندارد، اما در عمل اتفاقات دیگری رخ می‌دهد و این بار هم قرعه به نام رضا صادقی افتاد. البته شانس با او یار بود و خبری که درباره ممنوع‌الفعالیتی‌اش در محافل خبری پیچید، چند ساعت بعد از سوی مدیر برنامه او رد شد.
هیچ مرجع رسمی تایید یا تکذیب نمی‌کند از ممنوع‌الفعالیتی مهدی یراحی تا تذکر به رضا صادقیبه گزارش ریتم نو به نقل از شهروند، به نظر می‌رسد وزارت ارشاد درباره مسأله‌ای که در یکی از کنسرت‌هایش به وجود آمده، به او تذکر داده است. سعید سال‌افزون، مدیر برنامه این خواننده درباره ممنوع‌الفعالیتی رضا صادقی به «شهروند» گفت که مشکل به یک تذکر از سوی وزارت ارشاد ختم شده است: «اصلا مشکلی نبوده است که بخواهد حل شود، فقط درباره ضوابطی که در جریان برگزاری کنسرت‌ها باید رعایت شود، نکته‌ای بود که به صورت تذکر مطرح شد. البته اتفاقات در کنسرت هم به شرکت برگزار‌کننده برمی‌گردد و هیچ ارتباطی با رضا صادقی ندارد. این خواننده مشکلی برای برگزاری کنسرت ندارد و حتی بعد از ماه رمضان هم کنسرت دارد.»  
مهدی یراحی، یکی از خوانندگانی است که‌ سال گذشته ممنوع‌الفعالیتی‌اش مطرح شد، اگرچه مجید فروغی، مدیر روابط عمومی معاونت هنری وزارت ارشاد آن را ردکرد و گفت که ماجرا به موسسه جام سبز مرتبط است: «چون معاونت هنری وزارت ارشاد درخصوص صدور مجوز با خواننده یک اثر سروکار ندارد، بنابراین فعلا فعالیت موسسه «جام سبز» که تولیدکننده موزیک ـ ویدیو پاره‌سنگ است، معلق شده، تا موضوع به دقت بررسی شود.» اما حالا با گذشت نزدیک به پنج ماه از ماجرا هنوز مهدی یراحی موفق به کسب مجوز کنسرت نشده است؛ نکته‌ای که فرهاد گوی‌آبادی، مدیر برنامه مهدی یراحی هم دیروز به آن اشاره کرد. او به «شهروند» گفت که رسما چیزی درباره ممنوع‌الفعالیتی مهدی یراحی اعلام نشده است، اما در عمل مجوزی برای کار جدید به او داده نمی‌شود: «مهدی یراحی قبل از ماه رمضان درخواست برگزاری کنسرت داشت، اما متاسفانه مجوزی به آن داده نشد.» 
علی قمصری، حمید عسگری و حمید حامی از دیگر موزیسین‌هایی هستند که در ماه‌های گذشته ممنوع‌الفعالیت شده‌اند. البته حامد همایون هم به دلیل تصویری که از خود و بهروز وثوقی منتشر کرد، ممنوع‌التصویر شد.

نویسنده : نورا بیگ| شهروند
تقویم هنری ادامه