ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۹۰۰۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸

کنسرت گروه موسیقی بانوان الماس‌ها برای کمک به سیل زدگان برگزار شد

گروه موسیقی بانوان الماس‌ها به سرپرستی فریماه عباسی در فرهنگسرای نیاوران به صحنه رفت تا بخشی از درآمد این کنسرت را برای کمک به سیل‌زدگان اختصاص دهند.
به گزارش ریتم نو، کنسرت ویژه بانوان گروه الماس‌ها به سرپرستی و نوازندگی پیانو فریماه عباسی و رهبری ارکسترِ فرهاد پرستو، 10 اردیبهشت‌ماه 98 در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد و مورد استقبال علاقه‌مندان موسیقی قرار گرفت.
کنسرت بانوان الماس ها در حالی برگزار شد که فرهنگسرای نیاوران شاهد استقبال بی‌نظیر علاقه‌مندان به این کنسرت بود. صدابرداری خوب و طراحی نور و رنگ‌آمیزی متفاوت یکی از ویژگی‌های شایان‌ذکر در برگزاری این کنسرت بود و تصاویر بک‌گراند استیج در حین اجرا با موسیقی‌ها به‌گونه‌ای همسو بود که ترکیبی از تصاویر و موسیقی را برای تماشاگران به نمایش می‌گذاشت و موجب شعف و شادی حاضرین در سالن را فراهم کرد.
گروه موسیقی بانوان الماس ها تنها گروهی است که در فضای مدرن و الکترونیک پاپ بانوان فعالیت می‌کنند و در فضای ویژه موسیقی بانوان نیز به لحاظ نوع پرفورمنس و سبک اجرای موسیقی همه استانداردها را در اجرا رعایت می‌کند.
در این کنسرت فرهاد پرستو رهبر ارکستر و تنظیم‌کننده گروه الماس ها با آمیتیس ایوانی به‌عنوان خواننده گروه و همچنین ۱۰ قطعه موسیقی جدید با تنظیم‌های کاملاً متفاوت که برای این کنسرت آماده کرده بود توجه حاضرینی که در کنسرت قبلی هم حضور داشتند را جلب کرده بود و این خواننده به زبان‌های انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی، ترکی، استانبولی و یونانی برای حاضرین با نوازندگی گیتار به اجرا پرداخت که ارتباط خیلی خوبی با مخاطبان برقرار کرد که با تشویق فراوان تماشاگران مواجه شد. در انتهای مراسم نیز استقبال تماشاگران از فضای دل‌نشین کنسرت تا جایی بود که تقاضای اجرای قطعات بیشتر داشتند اما به دلیل محدودیت زمان، گروه بانوان با اجرای آخرین قطعه، شب خاطره‌انگیزی را برای بانوان حاضر در سالن فراهم کردند.

فرهاد پرستو (رهبر ارکستر، تنظیم‌کننده)، فریماه عباسی (سرپرست، نوازنده پیانو و سینتی سایزر)، آمیتیس ایوانی (خواننده و نوازنده گیتار الکتریک)، آرمیتا فهیمی (نوازنده گیتار باس)، ارغوان منتظری (نوازنده فلوت) و نسیم زبردست (نوازنده درامز)، اعضای گروه الماس ها را در این کنسرت تشکیل می‌دادند.

فرهاد پرستو در گفتگوی کوتاهی با خبرنگار ما به بخش‌های دیگر فعالیت این گروه اشاره‌کرده و ازآنجاکه اجرای گذشته به زبان لاتین بوده، در خصوص برنامه‌های آتی گفت: «ما به‌جز این قالب از اجرا، در مجموعه و قالبی کاملاً مجزا هم به تمرین مشغولیم و قرار است گروه، رپرتواری از قطعات تماماً فارسی را بروی صحنه ببرد. این اولین باری ست که در گروه بانوان، قطعاتی اجرا می‌شود که تماماً از ساخته‌های آن‌هاست و در قالب کلیشه همیشگی به بازخوانی و بازآفرینی آثار گذشتگان نمی‌پردازد.»

رهبر ارکستر گروه موسیقی الماس ها در پایان تأکید کرد: «ما این دو گروه اجرایی را کاملاً مجزا بروی صحنه می‌بریم و رپرتوارهای انتخاب‌شده هرکدام مخصوص همان گروه است و به‌هیچ‌وجه قصد نداریم که به‌طور مثال قطعاتی لاتین هم در رپرتوار تماماً فارسی ارائه کنیم. من به تأکید تصمیم دارم دو گروه به شکلی کاملاً جداگانه ارائه‌شده و به کنسرت بپردازند، همچنین از دفتر موسیقی ارشاد که نهایت همکاری در مراحل مجوز را داشتند و از مدیریت و کارکنان فرهنگسرای نیاوران به خاطر همکاری و از حراست که نهایت همکاری و احترام را در روز اجرا با گروه و مدعوین داشتند نهایت تشکر را دارم.»
شایان‌ذکر است که فریماه عباسی سرپرست این گروه، در بخشی از اجرا اعلام کرد که بخشی از درآمد این کنسرت برای کمک به سیل‌زدگان کشورمان اختصاص داده می‌شود.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه