ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۴ - ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸
حکایت بی‌گناهان

«تبرئه» ارشام مودبیان و کیارش اعتماد سیفی در خانه موزه بتهوون

آیین رونمایی از آلبوم موسیقی «تبرئه» به آهنگسازی ارشام مودبیان و کیارش اعتماد سیفی روز شنبه هفتم اردیبهشت‌ماه با حضور تعدادی از هنرمندان در خانه موزه بتهوون رونمایی شد.
«تبرئه» ارشام مودبیان و کیارش اعتماد سیفی در خانه موزه بتهوونبه گزارش ریتم نو، آلبوم موسیقی نمایش «تبرئه» به آهنگسازی ارشام مودبیان و کیارش اعتماد سیفی  روز شنبه هفتم اردیبهشت‌ماه  توسط موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» به مدیریت افشین معصومی در خانه موزه بتهوون رونمایی شد. 
آلبوم «تبرئه»شامل قطعات موسیقی نمایشی به همین نام است که در دی ماه 1397 به کارگردانی منیژه محامدی و بازی  مهوش افشار پناه، محمد اسکندری، مجید جعفری، فرناز رهنما، نوید جهانزاده، آیلار نوشهری، علی نجفی، حامد شفیع‌خواه، شهاب‌الدین علیشاهی، رضا دشتکی، پیام میرمصطفی در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا شد. این نمایش حکایت آدم‌هایی است که بی‌آنکه مرتکب جرمی شده باشند گرفتار زندان و شکنجه و اعدام می‌شوند. 
منیژه محامدی مترجم و کارگردان نمایش «تبرئه» در این مراسم که با حضور هنرمندانی چون محمد اسکندری، محمد نادری، سام کبودوند، فرناز نادری و تعدادی دیگر از هنرمندان برگزار شد،  ضمن قدردانی از افشین معصومی به جهت مشارکت در تولید آلبوم و  بابک چمن آرا به جهت در اختیار قرار دادن خانه موزه بتهوون برای برگزاری آیین رونمایی موسیقی نمایش «تبرئه» گفت: فکر می‌کنم این اولین بار است که موسیقی یک اثر نمایشی به‌صورت آلبومی مجزا در اختیار مخاطبان قرارگرفته است. این هم جای خوشحالی دارد اعضای گروه «پیوند» که سال‌هاست در کنار هم به اجرای آثار نمایشی مشغول هستند دوباره در یک مکان زیبا این شرایط را پیدا کردند که دوباره کنار هم جمع شوند و در کنار شما مخاطبان عزیز از آلبوم موسیقی نمایش «تبرئه» رونمایی کنند. 
ارشام مودبیان یکی از آهنگسازان آلبوم «تبرئه» نیز در این برنامه بیان کرد: من چندین سال بود که به فکر جمع‌آوری و تدوین مجموعه آثارم در قالب یک آلبوم بودم اما همیشه به هر دلیلی این اتفاق نمی‌افتاد، اما امروز بسیار خوشحالم که به همت کیارش اعتماد سیفی و سایر دوستانم شاهد انتشار رسمی آلبوم «تبرئه» در خانه موزه بتهوون هستیم. بدون تردید هم بدون حمایت افشین معصومی در موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» و هم حمایت‌های بابک چمن آرا در خانه موزه بتهوون انتشار این آلبوم میسر نبود. پس لازم است از همه این عزیزان قدردانی ویژه‌ای داشته باشم که در مسیر تولید کار همراه ما بودند. 

«تبرئه» ارشام مودبیان و کیارش اعتماد سیفی در خانه موزه بتهوون

کیارش اعتماد سیفی نوازنده و یکی دیگر از آهنگسازان این اثر موسیقایی نیز گفت: اصولاً خسته‌تر از آنی هستم که بخواهم کارکنم . به همین دلیل باید بگویم بخش زیادی از کار و جمع‌آوری این آلبوم بر عهده ارشام مودبیان بوده و دوستان دیگر بوده که از همه آن‌ها بابت این مشارکت تشکر می‌کنم. 
«زندگی»، «زندگی من»، «آن‌ها مرا گرفتند»، «من چه اشتباهی کردم»، «آن‌ها مرا روی زمین گذاشتند»، «من را کجا می‌برید»، «قرار است زندگی من این‌طور باشد؟»، «شب‌های سرد در سلول من»، «من هنوز در خط اعدامی‌ها هستم»، «من هرگز به کسی آسیب نمی‌رسانم»، «آسان نیست بدانی از کجا آمده‌ای»، «من سال‌های زیادی زندانی بودم»، «راه مبارزه چیست»، «چرا من اینجا هستم»، «زندان روح مرا گرفت»، «قدم زدن درردیف مرگ»، «آزادی به‌سوی من می‌آید»، «من طلوع آفتاب را می‌بینم»، «زندگی جدید برای ما»،«آهنگ پاداش» قطعاتی هستند که در آلبوم «تبرئه» گنجانده‌شده است.
آیناز خزینی نوازنده پیانو، بهرنگ معتمدی نوازنده ویولن‌سل، ارشام مودبیان نوازنده کیبورد، کاوه اعتماد سیفی و کیارش اعتماد سیفی نوازندگان گیتار الکتریک، میلاد مرادی نوازنده کمانچه، امین جعفری گرافیست، کاوه صادقی آزاد ویراستار، شیرین جهان زاده عکاس نیز گروه اجرایی این آلبوم را تشکیل می‌دهند.
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه