ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۸۹۴۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۴ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸
هزار صدا به گلستان رسید

استعدادهای موسیقی روی صحنه داوری

برنامه استعدادیابی موسیقی هزار صدای ویژه استان گلستان، جمعه بیست و چهارم خردادماه، در سالن فخرالدین اسعد گرگانی شهرستان گرگان آغاز خواهد شد.
استعدادهای موسیقی روی صحنه داوریبه گزارش ریتم نو، بنا بر آنچه اعلام شد، برای این برنامه که اولین آن در بخش موسیقی پاپ برگزار می‌شود، محدودیت زبانی و گویشی وجود ندارد و خوانندگان می‌توانند آثار خود را به زبان فارسی، یا هر یک از زبان‌ها و گویش‌های این استان اجرا کنند. همچنین برای اولین بار در برنامه‌های برگزارشده هزار صدا، احتیاجی به تنظیم اثر و ضبط استودیویی آن نیست و خوانندگان می‌توانند با گروه و حتی به‌صورت انفرادی آثار خود را روی صحنه اجرا کنند، اما لازم است کاری را بخوانند که مالکیت آن با خودشان است و با تقلید آثار دیگران  نمی‌توانند در مسابقه شرکت کنند. همچنین این برنامه محدودیت سنی هم ندارد و هنرمندان در هر سن و سلیقه‌ای می‌توانند در آن شرکت کنند.
 با چند تن از بهترین‌های آهنگسازی، خوانندگی و ترانه درباره داوری در این برنامه صحبت شده است که به‌زودی اعلام خواهد شد. همچنین، مطابق با روال برنامه‌های هزار صدا، در هر برنامه آیین تجلیل از بزرگان موسیقی در منطقه و کشور هم برگزار می‌شود.
این خبرها را آرش نصیری، بنیان‌گذار و مدیر این برنامه اعلام کرده است. نصیری همچنین اعلام کرد، هزار صدا در استان گلستان و دیگر استان‌ها، در دو بخش موسیقی اصیل ایرانی و موسیقی پاپ برگزار می‌شود. در بخش موسیقی اصیل ایرانی هر شهرستان نیز، موسیقی‌های اصیل محلی هر منطقه در کنار موسیقی ردیف دستگاهی ایران مورد داوری قرار خواهد گرفت چراکه، در یک دایره بزرگ‌تر و درست‌تر، موسیقی اصیل ایرانی گستره وسیعی‌ست که شامل موسیقی ردیف دستگاهی شهری ایران و موسیقی اصیل همه دیگر اقوام ایران بزرگ است. بخش پاپ نیز شامل موسیقی پاپ مرسوم روز و موسیقی‌های پاپیولار مرسوم در منطقه است. 
یکی از برنامه‌های ویژه در اغلب برنامه‌های هزار صدای شهرستان‌ها، برگزاری مستر کلاس برای هنرمندانی ست که برای داوری در آن شهرستان حضور پیدا می‌کنند. به‌این‌ترتیب در گرگان نیز، در روز قبل یا بعد از برنامه، یک مستر کلاس برای کارشناسان برنامه برگزار خواهد شد. جزییات این برنامه نیز به‌زودی اعلام خواهد شد.
برنامه استعدادیابی هزار صدا در استان گلستان با همکاری موسسه فرهنگی هنری هنر خانه برگزار می‌شود که سابقه روشنی در برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی در استان  دارد و اخیراً یک مستر کلاس موفق را نیز در ارتباط با خوانندگی برگزار کرده بود.
هزار صدای استان گلستان در روز جمعه 24 خردادماه در سالن زیبا و بزرگ فخرالدین اسعد گرگانی شهرستان گرگان برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به شرکت در برنامه می‌توانند،از طریق ایمیل برنامه هزار صدا و ادمین کانال و اینستاگرام آن و یا ادمین اینستاگرام موسسه هنر خانه در برنامه ثبت‌نام کنند.
استعدادهای موسیقی روی صحنه داوری
منبع: ریتم نو
برچسب ها: هزار صدا گلستان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه