ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۳ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۷

سفر به مشرق زمین به روایت عود و سازهای کوبه‌ای

«وَ» عنوان اثر مشترک امیر فرهنگ اسکندری و زکریا یوسفی است که به روایتی نو از نوازندگی عود و سازهای کوبه‌ای بر مبنای المان‌های موسیقی شرق می‌پردازد.
سفر به مشرق زمین به روایت عود و سازهای کوبه‌ایبه گزارش ریتم نو، زکریا یوسفی که اجرا و تنظیم سازهای کوبه‌ای را در آلبوم «وَ» بر عهده دارد،‌ درباره این اثر توضیح داد: «در این اثر سازهای کوبه‌ای تنها به‌مثابه همراهی‌کننده یک ساز ملودیک نیستند؛ بلکه نقش یک همراه و مکمل را دارند و گاهی صرفاً تکنوازاند. بنده و امیر فرهنگ اسکندری سعی کردیم در این اثر، اجراکننده تکنیک‌های نوازندگی سازهای کوبه‌ای و یک ساز ملودیک یعنی عود باشیم. هرچند یک موضوع برایمان دارای اهمیت بسیار بوده است. آن هم اینکه حس و حال جاری در آلبوم، قربانی تکنیک‌ها نشود. اتفاقی که این روزها تقریباً زیاد شاهدش هستیم.» 
امیر فرهنگ اسکندری، ملودی پرداز و نوازنده عود نیز درباره اثر جدیدش توضیح داد: «این اثر با گفتگوی موسیقایی عود و سازهای کوبه‌ای خلق‌شده است. اثری که معطوف به ریشه‌ها و درعین‌حال خیال‌انگیز است. «وَ» از 12 قطعه تشکیل می‌شود و بداهه‌نوازی نیز بخش مهمی از این آلبوم را به خود اختصاص داده است. شما در این اثر بداهه‌هایی در شور، همایون و نوا خواهید شنید و از طرفی سفری موسیقایی به مشرق زمین خواهید داشت.»
آلبوم «وَ» 10 اسفندماه توسط شرکت فرهنگی هنری «رهگذر هفت اقلیم» منتشر خواهد شد.
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه