ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۸۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۰ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود

اجرای گروه روشنا با خوانندگی مظفر شفیعی در تالار ایوان شمس

گروه روشنا با اجرای دو بخش تک‌نوازی و هم‌نوازی با خوانندگی مظفر شفیعی در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر حضور خواهد داشت.

اجرای گروه روشنا با خوانندگی مظفر شفیعی در تالار ایوان شمسبه گزارش ریتم نو، حسین اینانلو نوازنده گروه روشنا با اعلام این خبر گفت: اجرای ما در جشنواره دو بخش خواهد داشت. واقعیت این است که در همه این سال‌ها بخش تک‌نوازی همیشه برای ما مهم بوده و دوست داشتیم در کنار موسیقی آوازی، به موسیقی سازی هم بپردازیم و برای آن اهمیت قائل شویم. به همین دلیل در بخش اول تک‌نوازی تنبک و سه‌تار در دستگاه نوا خواهیم داشت. اینانلو در توضیح بخش دوم اجرا نیز گفت: «در بخش دوم هم گروه نوازی موسیقی ایرانی با آواز آقای مظفر شفیعی خواهیم داشت که هم اعتبار ویژه‌ای به اجرا می‌دهد و هم باعث می‌شود کار بهتر دیده شود.»
حسین اینانلو همچنین در توضیح بخش دوم اجرای گروه روشنا گفت: «در گروه نوازی در آواز ابوعطا، دشتی و بیات ترک اجرا خواهیم داشت و اجرا را با آواز دشتی تمام می‌کنیم. همچنین در این بخش سه‌تار و عود سنتور و نی و تنبک و سنتور خواهیم داشت و اکثر قطعات از ساخته‌های خود من خواهد بود.»
وی تصریح کرد: «در بخش دوم تمام اشعار تصنیف‌های که اجرا می‌شود، از شعرهای استاد شفیعی کدکنی و ابتهاج خواهد بود.»
اینانلو با تأکید بر اینکه از سال 83 به‌طور پیوسته همکاری‌هایی را با استاد مظفر شفیعی داشته‌اند گفت: «گروه اجراهای مشترکی با ایشان داشت و پیش‌ازاین 3 آلبوم مشترک هم باهم منتشر کردیم.»
وی ادامه داد: «برای این اجرا هم نزدیک به 4 ماه است تمرین کردیم تا یک اجرای کامل داشته باشیم.»
لازم به ذکر است گروه روشنا 28 بهمن ساعت 19 در تالار ایوان شمس اجرا خواهند داشت.

منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه