ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۸۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۹ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷

جزئیات اجرای آنسامبل آتلاس اعلام شد

یِسپا لوتسهوفت سرپرست گروه آنسامبل آتلاس اعلام کرد: قطعه‌ای که با الهام از میدان نقش جهان اصفهان نوشته‌شده در جشنواره موسیقی فجر اجرا می‌شود.
جزئیات اجرای آنسامبل آتلاس اعلام شدبه گزارش ریتم نو، گروه آنسامبل آتلاس از کشور دانمارک با حضور در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر قطعاتی از آهنگسازان ایرانی و دانمارکی را اجرا خواهند کرد.
یِسپا لوتسهوفت سرپرست گروه آنسامبل آتلاس درباره آثاری که قرار است در جشنواره موسیقی فجر اجرا شود گفت:« یکی از مهم‌ترین قطعاتی که در جشنواره امسال قرار است اجرا شود، قطعه‌ای از کارل نیلسن خواهد بود. این آهنگساز قطعه‌ای ساخته که ایده آن را از میدان نقش جهان اصفهان گرفته است. برای این قطعه، یک آهنگساز دانمارکی تنظیمی نوشته و قرار است گروه شش‌نفره ما به همراه سه نوازنده زن ایرانی آن را در جشنواره اجرا کند. وی ادامه داد:«بهاره صفایی، آسو کوهزادی و نازنین احمدزاده سه نوازنده‌ای هستند که در این اجرا ما را همراهی می‌کنند. این قطعه حدود صدسال پیش نوشته‌شده و برای خود ما هم جالب است که یک آهنگساز دانمارکی از صدسال پیش نگاه منحصربه‌فردی به ایران داشته و این قطعه را نوشته است. من فکر می‌کنم اجرای این قطعه یکی از مهم‌ترین اتفاقات جشنواره باشد.»
یِسپا لوتسهوفت درباره حضور در ایران و شرکت در جشنواره موسیقی فجر گفت:« یک سال پیش من برای معرفی آلبوم امیر مهیار تفرشی پور به ایران آمدم و عاشق ایران شدم. بعدازآن یک همکاری کاری در حوزه موسیقی با امیر انجام دادیم که نتیجه آن اجرای چند کار از امیر مهیار تفرشی پور در کپنهاگ بود. بعدازاین موضوع به دعوت او به ایران آمدم و دوست داشتم تا اجرایی در ایران داشته باشم.» 
وی با تأکید بر اینکه سیاست کاملاً جدا از هنر و موسیقی است، درباره دیدگاهش نسبت به مردم ایران و موسیقی ایرانی گفت:«برای ما مهم این است که یک ارتباط بین موسیقی غرب و شرق ایجاد کنیم. ما می‌خواهیم با انسان‌های خوب ارتباط برقرار کنیم و موسیقی این امکان را به ما می‌دهد که به بهترین شکل با انسان‌ها ارتباط داشته باشیم.»
سرپرست گروه آنسامبل آتلاس با توجه به اجرای قطعاتی از ایرانی در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر گفت:«موسیقی ایرانی برای ما موسیقی جدید و ناشناسی است. موسیقیدان‌های ما دوست دارند آهنگسازهای ایرانی را ببینند و درباره آن حرف بزنند. ما دوست داریم آثاری که اینجا اجرا می‌کنیم را در دانمارک هم اجرا کنیم چراکه مخاطب ما هم دنبال آثار جدید است و بدون شک از این موضوع استقبال می‌کند.»
لازم به ذکر است اجرای گروه آنسامبل آتلاس 25 بهمن ساعت 21:30 در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت.این گروه قرار است قطعاتی از شاهین فرهت، هرمز فرهت، امیرمهیار تفرشیپور، فرانسیس پولانک و کارل نیلسن را اجرا کنند.
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه