ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۸۶۰۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۷
در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر

ارکستر آیسو با خواننده اتریشی روی صحنه می‌رود

ارکستر آیسو به رهبری مازیار یونسی و با اجرای خواننده اتریشی، 20 بهمن‌ماه سال جاری ساعت 18:30 در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر حضور خواهد داشت.
ارکستر آیسو با خواننده اتریشی روی صحنه می‌رودبه گزارش ریتم نو، مازیار یونسی رهبر ارکستر آیسو با اعلام این خبر گفت: «در جشنواره امسال یک خواننده اتریشی با گروه خواهد بود و رهبری کار هم که بر عهده من خواهد بود.»
رهبر ارکستر آیسو درباره حضور خواننده اتریشی تصریح کرد: «رافائل که از آن دعوت کرده‌ایم، یک خواننده موفق در اتریش است که در سالن اصلی اپرای وین مشغول به کار است. به دلیل مشغله‌هایی که این خواننده داشت هماهنگی با او کار سختی بود به همین دلیل این خواننده یک روز قبل از اجرا به ایران می‌آید تا در جشنواره همراه گروه باشد.»
مازیار یونسی در رابطه با جزئیات اجرای این ارکستر گفت: «چند قطعه ما از یوهان اشتراوس خواهد بود و چند قطعه از اپراهای موتسارت خواهیم داشت. اپراهای دون ژوان، عروسی فیگارو و فلوت سحرآمیز در این اجراها نواخته خواهد شد.» این آهنگساز ایرانی درباره اجرای خواننده اتریشی نیز گفت: «رافائل قرار است جیپسی بارون استراوش را اجرا کند. همچنین یک قطعه با ارکستر زهی خواهیم داشت که اتریشی نیست. سوئیتِ سینت پُل اثر گوستاو هولست یک قطعه قرن بیستمی خواهد بود و در اجرای ما گنجانده‌شده است.»
یونسی در پایان درباره تم اصلی جشنواره امسال و تأکید بر اینکه تمرکز گروه همیشه روی قطعات آهنگسازان ایرانی بوده است گفت: «همیشه تمرکز ما با ارکستر آیسو روی آهنگسازان ایرانی بوده اما موسیقی اروپای غربی بیشتر روی اپراست و به همین دلیل دست ما باز است و باعث شد در این دوره از جشنواره از این قطعات استفاده کنیم.»
سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر از 24 تا 30 بهمن‌ماه سال جاری در هشت سالن برگزار می‌شود
گفتنی است؛ علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت ایران کنسرت (iranconcert.com) و سی و شش هفتاد (3670.ir) مراجعه کنند.
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه