ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۸۵۹۸
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۶ - ۰۶ بهمن ۱۳۹۷

پاسخ جشنواره موسیقی فجر به نامه انصراف پوریا اخواص

پوریا اخواص خواننده موسیقی ایرانی با انتشار نامه‌ای خطاب به دبیر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر از حضور در این رویداد انصراف داد؛ روابط عمومی این جشنواره نیز در پاسخ به او متنی را منتشر کرد.
پاسخ جشنواره موسیقی فجر به نامه انصراف پوریا اخواصبه گزارش ریتم نو، پوریا اخواص در قالب نامه‌ای سرگشاده از حضور در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر انصراف داد.
در متن نامه این خواننده موسیقی ایرانی آمده است:
«دبیر محترم سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر
جناب آقای دکتر شاهین فرهت
با سلام و احترام
ازآنجاکه جشنواره موسیقی فجر جایگاهی برای ارائه، تبادل و درک و دریافت موسیقی حرفه‌ای است، لذا توقع از آن چنین است که رفتار و منش برگزارکنندگان آن نیز حرفه‌ای باشد.
۱- تا به امروز که فقط هجده روز به شروع برگزاری جشنواره باقی‌مانده است هیچ قرارداد رسمی با اینجانب در رابطه با اجرا در جشنواره سی و چهارم منعقد نگردیده و این نشان از غیرحرفه‌ای بودن برگزارکنندگان بزرگ‌ترین هنگامه موسیقایی کشور دارد.
۲- بعد از انتشار جدول اسم اینجانب به‌عنوان خواننده در آن دیده نمی‌شد و بعد از اعتراض و پیگیری سرپرست گروه، جدول دومی طراحی و مجدداً منتشر شد که اسامی چند خواننده ازجمله بنده به آن اضافه گردید. اگر این احمالی از جانب دست‌اندرکاران بوده است که باز نشان از غیرحرفه‌ای بودن آن است اگر هم اسم‌ورسم هنرمندان، اعتباری برای جشنواره نیست که زیاده جسارت است.
۳- در ماه‌های گذشته برای دو اجرا در جشنواره به من پیشنهادهایی داده شد که با مشورت با برگزارکنندگان آن به بنده اعلام گردید امکان اجرای یک خواننده با دو گروه وجود ندارد و من به‌تبع این قانون از گروهی خداحافظی کردم تا فقط با یک اجرا در جشنواره شرکت کنم اما متوجه شدم که در جشنواره امسال هستند خوانندگانی که با دو گروه همکاری دارند و این تبعیض و «یک بوم و دو هوا» بودن در شأن برخورد با اهل موسیقی نیست.
درنهایت انصراف خودم را از شرکت در جشنواره سی و چهارم اعلام می‌دارم و یادآوری می‌کنم که:
"ادب آداب دارد"
با آرزوی موفقیت برای جنابعالی و همکارانتان
با احترام
پوریا اخواص
ششم بهمن‌ماه یک هزار و سیصد و نود و هفت»
***
پاسخ جشنواره موسیقی فجر به نامه انصراف پوریا اخواص

همچنین روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر ذیل را خطاب به این خواننده منتشر کرد:
« هنرمند گرامی جناب آقای پوریا اخواص
در پاسخ به نامه شما(که به‌جای دبیرخانه جشنواره به رسانه‌ها ارسال‌شده است!) و اعلام مواردی که منجر به انصرافتان از حضور در جشنواره موسیقی فجر شده است، مطالب زیر به اطلاع می‌رسد:
1-حضور شما در جشنواره تحت عنوان و همراه با گروه هنرستان موسیقی بوده است که این هنرستان، هم در بخش موسیقی دستگاهی ایرانی و هم در بخش موسیقی کلاسیک به اجرای برنامه خواهد پرداخت و شما صرفاً قرار بوده خواننده یک بخش از این اجرا باشید.
2-در همین راستا قرارداد اجرای برنامه با نماینده معرفی‌شده از طرف هنرستان موسیقی پسران و حدود 2ماه پیش عقد شده است و جشنواره قرارداد مستقلی با خوانندگان ندارد.همچنین در سایر قراردادها نیز طرف قرارداد سرپرستان گروه‌ها هستند.
3-با توجه به اینکه گروه‌های شرکت‌کننده در جشنواره گروه‌های معتبر و شناخته‌شده‌ای هستند، ستاد جشنواره به درج نام گروه اکتفا کرده و پس‌ازاینکه قرار شد اسم شما اضافه شود اسم چندین خواننده دیگر نیز اضافه شد که خودتان بهتر اطلاع دارید.
4- اشاره‌کرده بودید به این موضوع که برخی خوانندگان در دو گروه اجرا دارند.  به دلیل عدم حضور خواننده یکی از گروه‌ها، سرپرست گروه درخواست جایگزین کردن خواننده دیگری را به ستاد برگزاری جشنواره اعلام کرد-که پیش‌تر مدت‌ها با گروه تمرین کرده بود- و با توجه به شرایط خاص گروه این تقاضا پذیرفته شد. 
5-اخلاق حرفه‌ای حکم می‌کند که اگر شما به جشنواره تعهدی ندارید ،به هنرمندانی که مدت زیادی با آنان به تمرین پرداخته‌اید تعهد داشته باشید.
6- اگرچه ستاد جشنواره نهایت سعی خود را در برگزاری جدی و بدون نقص جشنواره به کار بسته است و به‌طور یقین کاستی‌هایی وجود دارد ولی بخشی از حرفه‌ای بودن جشنواره به شرکت‌کنندگان در جشنواره مرتبط است.
با احترام
روابط عمومی ستاد جشنواره موسیقی فجر»
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه