ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۸۴۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۷ - ۱۲ دی ۱۳۹۷

اجرای قطعات چالشی و موفق امین غفاری در تالار رودکی

کنسرت رسیتال ویلن امین غفاری روزهای دوشنبه 10 و سه‌شنبه 11 دی‌ماه در تالار رودکی برگزار شد.
اجرای قطعات چالشی و موفق امین غفاری در تالار رودکیبه گزارش ریتم نو، پیش از آغاز کنسرت غفاری بعد از حضور روی سن رو به حضار درباره مشکلی که پیش از برنامه با آن روبه‌رو شده اشاره‌کرده و گفت: شب گذشته به‌صورت کاملاً اتفاقی ساز اصلی‌ام شکست و اگر محبت دوست و استاد پدرام فریوسفی که یکی از سازهای خود را برای این اجرا در اختیارم گذاشت نبود، نمی‌دانم برای این اجرا چه کار می‌توانستم بکنم.در 24 ساعت گذشته تمام توان خود را صرف عادت کردن به ساز جدید کرده تا بتواند اجرایی قابل‌قبول داشته باشم.
این رسیتال با اجرای چالش‌برانگیز در بخش نخست کنسرت همراه بود و پارتیتا شماره 2 در ریمنور ، آلماند، کورانت، ساراباند ، ژیگ، شاکن، اوژن ایزایی ، سونات شماره 3 و بالاد رپرتوار بخش نخست این برنامه که قطعات بسیار سختی بودند که اجرای آن مهارت زیادی نیاز داشت که غفاری توانست از پس آن برآید.

اجرای قطعات چالشی و موفق امین غفاری در تالار رودکی

بعد از یک تنفس کوتاه، پارت دوم این اجرا با همراهی سروش صادقی به‌عنوان نوازنده پیانو و پرستو حیدری پیج ترنر به اجرا همراه شد.
در بخش دوم هم سونات ویلن و پیانو (در لاماژور) و در چهار موومان آلگرتو، آلگرو، رسیتاتیو و الگرتو اثر سزار آگوست جین گیلام فرانک نیز به اجرا درآمد.
در انتهای برنامه هم غفاری به همراه سروش صادقی قطعه هورا استکاتو از گریگوری نیکا دینیکو را به زیبایی هرچه‌تمام‌تر نواختند.
غفاری باوجود سن کمی که دارد اما درزمینهٔ نوازندگی مهارت بالایی داشته و بخشی از این مهارت را مدیون اساتید خود است که همگی جزو نام‌آوران موسیقی محسوب می‌شوند.
این هنرمند به‌زودی اجراهای ویژه و مستر کلاس‌هایی را در شهرهای ایران آغاز کرده و در جشنواره فجر نیز با ارکستر سمفونیک تهران همراه خواهد بود.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: