ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۸۴۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۵ - ۲۸ آذر ۱۳۹۷
با معرفی برگزیدگان موسیقی ایران در سال ۹۶ و تقدیر از چهره‌های پیشکسوت

پنجمین «جشن سالانه موسیقی ما» پانزدهم دی‌‌ماه در برج میلاد تهران برگزار می‌شود

«پنجمین جشن سالانه موسیقی ما» با عنوان «جشن همدلی اهالی موسیقی ایران» روز شنبه 15 دی‌ماه به میزبانی مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می‌شود. در این برنامه، برگزیدگان موسیقی کشور در سال 96 معرفی‌شده و از تعدادی از پیشکسوتان عرصه موسیقی، به‌پاس یک‌عمر فعالیت هنری، تجلیل به عمل می‌آید.

پنجمین «جشن سالانه موسیقی ما» پانزدهم دی‌‌ماه در برج میلاد تهران برگزار می‌شودبه گزارش ریتم نو، در این مراسم قرار است چند چهره و گروه موسیقی در این برنامه اجرای زنده داشته باشند؛ گروه‌هایی از سبک‌های مختلف موسیقی سنتی، تلفیقی و پاپ که از چهره‌های شاخص موسیقی ایران در زمینه کاری خود هستند. همچنین این برنامه امسال برای نخستین بار در تاریخ برگزاری خود، میزبان جمعی از مردم و علاقه‌مندان موسیقی خواهد بود که نحوه حضور در آن، به‌زودی به اطلاع علاقه‌مندان می‌رسد.
برگزیدگان سال 96 موسیقی ایران در حالی در پنجمین جشن سالانه «موسیقی ما» معرفی خواهند شد و تندیس طلایی را کسب می‌کنند که نظرسنجی مربوط به این جشن در دوشاخه مردمی و کارشناسی در حال برگزاری است. در شاخه مردمی، تاکنون بیش از یک‌صد هزار رأی از سوی مخاطبان به ثبت رسیده و در شاخه کارشناسی نیز برای بیش از سیصد کارشناس موسیقی دفترچه‌های نظرسنجی ارسال‌شده است.
در شاخه مردمی، ۴ تندیس طلایی به آلبوم‌های برگزیده (در سبک‌های سنتی، تلفیقی، پاپ و پاپ/راک) و ۴ تندیس طلایی به تک قطعات برگزیده (در سبک‌های سنتی، تلفیقی، پاپ و پاپ/راک) اهدا می‌شود. شاخه کارشناسی، تندیس‌های بیشتری در رشته‌های تخصصی‌تر را شامل می‌شود؛ ازجمله ۹ تندیس طلایی برای آلبوم برگزیده سال (در سبک‌های موسیقی سنتی و دستگاهی با کلام، موسیقی سنتی و دستگاهی بی‌کلام، موسیقی معاصر و ارکسترال ایرانی، موسیقی تلفیقی و تجربی، موسیقی دراماتیک (فیلم، دکلمه و...)، موسیقی کلاسیک و مدرن و ملل، موسیقی پاپ، موسیقی پاپ/راک، موسیقی محلی و مقامی و آئینی)، ۴ تندیس طلایی برای آهنگساز برگزیده سال (سنتی، تلفیقی و پاپ) و تنظیم‌کننده برگزیده سال، یک تندیس برای شاعر/ترانه‌سرای برگزیده سال و یک تندیس برای ترانه/شعر برگزیده سال. همچنین به روال سال‌های اخیر، ناشر و کنسرت گذار برگزیده سال نیز در رأی‌گیری از اعضای محترم مجمع صنفی ناشران و تولیدکنندگان آثار شنیداری برگزیده و در شب جشن معرفی خواهند شد.
زمان شرکت در نظرسنجی مردمی پنجمین جشن سالانه موسیقی ما نیز که پیش‌ازاین قرار بود در تاریخ ۲۵ آذرماه به پایان برسد، به مدت ده روز و تا پایان روز پنجم دی‌ماه تمدید شد.
هم‌زمان از پوستر پنجمین جشن سالانه موسیقی ما هم رونمایی می‌شود. این پوستر توسط «محیا فرمانی» طراحی‌شده است.
در روزهای آینده جزئیات بیشتر مربوط به پنجمین جشن سالانه «موسیقی ما» اعلام می‌شود.

پنجمین «جشن سالانه موسیقی ما» پانزدهم دی‌‌ماه در برج میلاد تهران برگزار می‌شود

منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه