ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۶:۵۶ - ۲۷ آذر ۱۳۹۷

پیوند موسیقی و نقاشی در نمایشگاه پرنیان موحدنیا

نمایشگاه نقاشی پرنیان موحدنیا با همراهی گروهی از نوازندگان موسیقی و اجرای تصنیف «زدست محبوب» و نواختن سنتور و دف و آواز و در بخشی دیگر دو نوازی نی و دف (اجرای قطعاتی از استاد حسن کسایی) در گالری زر شهر آمل برگزار شد.
پیوند موسیقی و نقاشی در نمایشگاه پرنیان موحدنیابه گزارش ریتم نو، نمایشگاه پرنیان موحدنیا که از تاریخ ۲۲ آذر ماه سال جاری آغاز شده بود در حالی به کار خود پایان داد که حضور شایسته و بی‌نظیری را از سوی مسئولان فرهنگی، علاقه‌مندان و هنردوستان نقاشی و موسیقی شاهد بود از آن میان می‌توان به دیدار امیر امیرنیا ریاست اداره فرهنگ و ارشاد آمل و هیئت همراه ایشان، استاد فریبرز زرشناس از استادان بنام عرصه نقاشی و برخی از هنرمندان موسیقی این شهر و اجرای زنده موسیقی سنتی در این نمایشگاه اشاره کرد.
در نمایشگاه نقاشی پرنیان، آثار هنرجویان بزرگ‌سال دنیا حق گو، آیدا محسنی، وارنا درزی، یسنا اکبری، راحله قلی تبار عمران، النا باقری، فاطمه زهرا مهدی زاده، فاطمه نائیج، زهرا عابدی، الینا اکبری، فاطمه ینگی قلعه، ستایش شفائی، ایواز اقدسی، ماه مونا یوسف زاده، ثمین ثالث، ستاره پور فلاح، المیرا درزی، ساره مقیمی، فاطمه زهرا سیفی و فاطمه ابراهیم زاده به معرض نمایش گذاشته شد و همچنین نقاشی کودکان بردیا حسن زاده، مهرسا عابدی، اینا اقدسی، مهنا مهدی زاده و نرگس ینگی قلعه نیز بخشی از آثار هنری این نمایشگاه بودند.
پرنیان موحدنیا متولد آمل و کارشناس مدیریت است. وی از کودکی به هنر نقاشی علاقه‌مند بوده و طراحی از اشکال و چهره را به‌صورت خودآموز فراگرفته است. پس از مدتی برادرش «محمد موحدنیا» که نوازنده شناخته‌شده ساز سنتور است، او را با هنرمند فرهیخته زنده‌یاد استاد «احمد زابلی» آشنا کرده و ازآن‌پس تا مدت ۲ سال در محضر آن هنرمند رنگ و روغن را فراگرفته است. این هنرمند در سال‌های گذشته نیز به یاد استاد فقید خود «احمد زابلی»، اقدام به برپایی نمایشگاهی از آثار نقاشی خود و هنرجویانش کرده بود.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه