ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۰ - ۲۰ آذر ۱۳۹۷
طنین سازهای کوبه‌ای در اندیشه حوزه هنری

بهروز قهاری و یارانش سرود صلح می‌نوازند

گروه کوبه‌ای هوران، سیزدهم دی‌ماه در تالار اندیشه حوزه هنری به روی صحنه می‌رود.
بهروز قهاری و یارانش سرود صلح می‌نوازندبه گزارش ریتم نو، گروه هوران در تازه‌ترین کنسرت خود که قرار است در سیزدهم دی‌ماه اجرا شود به همراه 40 نفر نوازنده کوبه‌ای ، و 18 نفر کرال به  همراهی نوازندگان سازهای سنتی، قطعاتی از بهروز قهاری و  محمدرضا بداغی را بر روی اشعار مولانا و عطار بر روی سن تالار اندیشه حوزه هنری   به سمع و نظر عاشقان موسیقی برساند.
هدف گروه هوران از برگزاری این کنسرت‌ها  در درجه اول نگاه کوبه‌ای و صحبت با پوست و چوب بوده است، که از این میان می‌توان به قطعه «سرود صلح» که ندای صلح و آرامش در جهان که با تمامی سازهای کوبه‌ای  ایرانی و جهانی سخن می‌گوید، اشاره کرد. قطعه «دریای عشق» هم با زبان کوبه‌ای، حس و  حالات عاشقانه را بازگو می‌کند و قطعات دیگر به همین منوال شکل‌گرفته‌اند.
در کنسرت‌های متعددی که در  تهران و شهرستان‌ها و خارج از کشور توسط برگزار کرده،  این گروه به دلیل ترکیبی بودن گروه در اجراهای متفاوت با سبک‌هایی از نظیر موسیقی تلفیقی، سنتی، عرفانی و عاشقانه ، بازخوردهای خوبی را از طرف بینندگان دریافت کرده که موجب  شده باقدرت و انگیزه بالایی به ادامه کار خود بپردازند. معرفی دو خواننده جوان و آینده دار موسیقی سنتی- محمدباقر دوستی و امیرحسین کوثری- اقدامات این گروه است.
گفتنی است اجرای استاد مصطفی حسینی یکی از بهترین اساتید آواز اصیل ایرانی از شور و حال بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. در این اجرا تار محمدرضا بداغی _ سنتور ملینا فرجی _عود کیارش بیات_ دیوان آکو پرنیان _کمانچه نوازان آقایان امیر مظاهری،امیر احمد پور و رامین عبدالهی ، و ویلن‌سل  میترا زلفی  ، را می‌شنویم.
گروه «هوران» به سرپرستی بهروز قهاری از سال ۸۲ فعالیت خود را با محوریت دف‌نوازی آغاز کرده است. این گروه در سال ۸۳ با تغییرات سازی در زمره گروه‌های کوبه‌ای قرار گرفت و فعالیت جدید خود را دنبال کرد و در ادامه مسیر با خوانندگانی چون امین هدایتی ، کوروش تهامی و  میلاد رضا همکاری داشته است.
تهیه‌کننده كنسرت آموزشگاه موسيقى بداهه(علی حیدری و بهروز قهارى )و مدیران برگزارکننده اجرا آقاى مجيد فلاح پور  و آيدا اميرى مقدم هستند.
گفتنی است، علاقه‌مندان برای تهیه بلیت این کنسرت می‌توانند به سایت iranconsert مراجعه کنند.

بهروز قهاری و یارانش سرود صلح می‌نوازند
نویسنده : مهدی کاشی
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه