ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۸۳۷۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۹ - ۱۷ آذر ۱۳۹۷

تور کنسرت‌های امین غفاری از شیراز آغاز می‌شود

امین غفاری پس از اجرا در شیراز در تالار رودکی تهران، اراک و اصفهان نیز به صحنه می‌رود.
تور کنسرت‌های امین غفاری از شیراز آغاز می‌شودبه گزارش ریتم نو، امین غفاری نوازنده ویولن پروژه کنسرت‌های مستقل خود را تابستان سال گذشته در تالار وحدت کلید زد و در ادامه با تمدید کنسرت و استقبال از این اجراها، چند اجرای دیگر در تهران و شهرستان‌هایی چون اصفهان و بجنورد داشت.
غفاری درباره فعالیت‌های جدید خود گفت: در ادامه تور کنسرت‌هایی که از سال گذشته آغاز شد، در روز 20 آذر در شهر شیراز در تالار احسان، اجرایی کلاسیک را در پیش خواهیم داشت. این کنسرت با اجرای آثاری از آهنگسازان مطرح همچنین موسیقی فیلم‌های مطرح دنیا که برای ویلن و آنسامبل تنظیم‌شده‌اند همراه است.
این هنرمند ادامه داد: من جدا از بحث اجراها در ماه‌های اخیر مسترکلاس‌هایی فراوانی در شهرهای مشهد، بجنورد، اصفهان، لاهیجان، کرج و بابل برگزار کرده‌ام و در ادامه این کلاس‌ها روز ١٢ بهمن در تبریز مسترکلاس دیگری خواهم داشت.
این نوازنده اضافه کرد: علاوه بر این در روزهای ١٠ و ١١ دی‌ماه در تالار رودکی، ٢٨ دی‌ماه در اراک و پنجم بهمن در اصفهان به اجرای رسیتال ویولن کلاسیک خواهم پرداخت. همچنین در جشنواره فجر امسال با ارکستر سمفونیک تهران به‌عنوان سولیست همکاری خواهم کرد.
او درباره همکاری مجدد با ارکستر سمفونیک تهران گفت: به خاطر مشغله کاری مدتی از ارکستر فاصله گرفته بودم. از زمانی که آقای روحانی به عنوان مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران منصوب شدند، پس از آشنایی با من و در نخستین همکاری، کنسرتو ویولن خاچاطوریان را اجرا کردم که تجربه و رزومه بسیار خوبی برایم بود. پس‌ازآن درگیر گذراندن دوره‌هایی در خارج از کشور و کنسرت‌های خودم شدم و درنهایت همکاری ما مجدداً برای جشنواره موسیقی فجر امسال میسر شد.
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه