ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۴ - ۱۰ آذر ۱۳۹۷
معرفی بازیگران یک اُپرا – نمایش

ایفای نقش پانته آ بهرام در اُپرای «هفت شهر عشق»

«پانته آ بهرام» به‌عنوان بازیگر به اُپرا- نمایش «هفت شهر عشق» به خوانندگی روزبه نعمت اللهی، سالار عقیلی و روزبه بمانی پیوست.
ایفای نقش پانته آ بهرام در اُپرای هفت شهر عشقبه گزارش ریتم نو، پس از معرفی محمدرضا فروتن، هانیه توسلی و ابوالفضل پور عرب به‌عنوان بازیگران بخش نمایشی اُپرا- نمایش «هفت شهر عشق» که قرار است اوایل زمستان امسال در تالار وزارت کشور روی صحنه برود، پانته آ بهرام، اندیشه فولادوند، نسیم ادبی و محمد ساربان نیز به این اُپرا پیوستند. 
روزبه نعمت اللهی، سالار عقیلی و روزبه بمانی پیش‌تر به‌عنوان خواننده‌های این اُپرا – نمایش معرفی‌شده بودند. 
اسفندیار قره باغی، ودود موذن، عباس عابدین زاده،هادی قضات و شاهین آرین نیز سولیست های «هفت شهر عشق» هستند. 
اپرا نمایش«هفت شهر عشق» بر اساس منطق‌الطیر عطار طراحی و نگارش شده و در آن از اشعار مولانا و حافظ نیز وام گرفته‌شده است و با ترکیبی از انواع هنرها و بهره‌گیری از آموزه‌های ادبی و هنری که سرشار از اشارات عرفانی است، به صحنه می‌رود و برانگیخته (قهرمان داستان)  برای رسیدن به سرمنزل مقصود پای در این طریقت دشوار می‌نهد...
گفتنی ست با همکاری بنیاد رودکی، ارکستر سمفونیک تهران به رهبری استاد «شهرداد روحانی» به‌صورت زنده موسیقی این اُپرا را می‌نوازند.
محمد عبدی زاده نویسندگی و کارگردانی این اثر فاخر ملی را به تهیه‌کنندگی مرضیه مهدی زاده و علی آقایی نسب بر عهده دارد.
منصور دانشور خالق و آهنگساز این مجموعه پس از سال‌ها تحقیق و تلاش بر اساس منطق‌الطیر عطار شاعر نامی این اثر را  طراحی و اقدام به خلق آن با  الهام  از اشعار مولانا و حافظ و شهریار و همچنین شاعر معاصر همچون صالح سجادی  نموده است.
«هفت شهر عشق» با گروه 50 نفره حرکات فرم به سرپرستی نادر رجب پور و حدود 20 بازیگر به‌جز بازیگران اصلی، دی‌ماه امسال در تالار وزارت کشور روی صحنه خواهد رفت. 


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه