ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۴ - ۰۳ آذر ۱۳۹۷

انتشار آلبوم موسیقی دکترای افتخاری ادبیات آذربایجان در ایران

آلبوم موسیقی «انتظار» با صدای علیرضا خیابانی، از سوی مؤسسه فرهنگی و هنری ندای ایماژ تبریز، منتشر و راهی بازار شد، این در حالی است که هم‌زمان با نشر اثر می‌توان آن را، از طریق سایت ریتمو، به‌صورت آنلاین و قانونی خریداری کرد.
انتشار آلبوم موسیقی دکترای افتخاری ادبیات آذربایجان در ایرانبه گزارش ریتم نو، آلبوم انتظار اثری است تازه، به خوانندگی علیرضا خیابانی که تنظیم قطعات آن را بهمن میرزا زاده بر عهده داشته است و بر چند ترانه محلی و سروده‌هایی از رسول حمزه اف و بختیار وهاب زاده با آهنگسازی بهرام منصور اف، قلی عسگر اف، نیامدّین و امین ثابت اوغلو به اجرا درآمده است.
این آلبوم که با همکاری آنسامبل سما اجرا شده، شامل ۷ قطعه به نام‌های «قادانی من آلیم»، «عزیز دوستوم»، «آلما آتدیم»، «گئجه لر»، «آذربایجان»، «کیمه یالواریم» و «داشلی قالا» است و بهمن میرزا زاده (تار، عود)، سعید میرزا زاده (کمانچه)، یوسف محرمیان (بالابان) و نقی صاحبقرانی (ناغارا) در نوازندگی قطعات به هنرنمایی پرداخته‌اند.
بهمن میرزا زاده (صدابرداری، میکس-مسترینگ و نظارت ضبط)، پویا راعیان و داریوش اسدالله پور (صدابرداران)، محمدباقر آقا میری (نگارگر)، استودیو ندای ایماژ تبریز-داریوش (ضبط) و غلامرضا میرزا زاده به‌عنوان تهیه‌کننده و مدیر هنری این اثر، دیگر عوامل تولید این آلبوم بوده‌اند.
علیرضا خیابانی، زاده آبان ۱۳۳۷ در تبریز است و فارغ‌التحصیل رشته ژئوفیزیک از دانشگاه استانبول، او در شعر هم تیانی و هم خیابانی تخلص می‌کند و قریحه شاعری فوق‌العاده حساس و نیکویی دارد و به‌تبع آن در ۱۳۸۵ موفق به دریافت دکترای افتخاری ادبی دانشگاه باکو و پس‌ازآن در ۱۳۸۶ به درجه استادی در همان دانشگاه دست‌یافت. از او کتاب‌های متعددی در زمینه شعر و ادب منتشرشده که در کتابخانه‌های معتبر کشورمان خزینه شده‌اند و از آن میان می‌توان به یاریله صحبت ۱ و ۲، از آب و گل به عشق، زلف آشفته، رباعیات خیابانی و... اشاره کرد.
شایان‌ذکر است که آلبوم موسیقی انتظار با صدای علیرضا خیابانی و تنظیم بهمن میرزا زاده، از سوی مؤسسه ندای ایماژ تبریز منتشرشده و از همین موسسه، دومین آلبوم علیرضا خیابانی بانام «شیرین یوخو» هم در آینده نزدیک به انتشار خواهد رسید. علاقه‌مندان می‌توانند نسخه فیزیکی و اصلی «انتظار» را از مراکز معتبر فروش در بازار موسیقی تهیه و یا نسبت به خرید آنلاین و قانونی آن از طریق www.ritmo.ir اقدام نمایند.

انتشار آلبوم موسیقی دکترای افتخاری ادبیات آذربایجان در ایران
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه