ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۸۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۵ - ۳۰ آبان ۱۳۹۷
به خوانندگی روزبه نعمت الهی، سالار عقیلی و روزبه بمانی

محمدرضا فروتن، هانیه توسلی و ابوالفضل پورعرب بازیگران اُپرای «هفت شهر عشق» شدند

اُپرای «هفت شهر عشق» که پیش‌تر بانام اُپرای «برانگیخته» قرار بود دی‌ماه امسال روی صحنه برود، فهرست بازیگران خود را شناخت و محمدرضا فروتن، هانیه توسلی و ابوالفضل پورعرب در بخش نمایشی این اُپرا به ایفای نقش خواهند پرداخت.
محمدرضا فروتن، هانیه توسلی و ابوالفضل پورعرب بازیگران اُپرای «هفت شهر عشق» شدندبه گزارش ریتم نو، اُپرای «هفت شهر عشق» به خوانندگی روزبه نعمت الهی، سالار عقیلی و روزبه بمانی دی‌ماه امسال در سالن وزارت کشور روی صحنه خواهد رفت و اسفندیار قره باغی (در نقش اهریمن)، عباس عابدین زاده، ودود موذن و هادی قضات سولیست های این اُپرا هستند. 
اپرا نمایش«هفت شهر عشق» بر اساس منطق‌الطیر عطار طراحی و نگارش شده و در آن از اشعار مولانا و حافظ نیز وام گرفته‌شده است و با ترکیبی از انواع هنرها و بهره‌گیری از آموزه‌های ادبی و هنری که سرشار از اشارات عرفانی است، به روی صحنه می‌رود و برانگیخته (قهرمان داستان)  برای رسیدن به سرمنزل مقصود پای در این طریقت دشوار می‌نهد...
دست‌اندرکاران این اثر فاخر با مدد جستن از تصاویر بصری همگون با موسیقی در تلاش‌اند تا در فضایی متفاوت به اجرای هفت وادی عشق عطار در تلاطمی از نور و صدا، صحنه و لباس،جلوه‌های ویژه بصری و میدانی و طراحی حرکاتی موزون بپردازند و هنرمندان سرشناس کشور در تخصص‌هایی متفاوت  این اجرا  را همراهی می‌کنند.
هفت وادی  طلب، عشق، معرفت، استغنا، توحید، حیرت و فنا، مراحلی است که سالک طریقت آن‌ها را طی می‌کند تا بدین معنی برسد که " هرکه خود شناخت، خدا را شناخت...."
گفتنی ست با همکاری بنیاد رودکی، ارکستر سمفونیک تهران به رهبری استاد «شهداد روحانی» به‌صورت زنده موسیقی این اُپرا را می‌نوازند.
محمد عبدی زاده نویسندگی و کارگردانی این اثر فاخر ملی را به تهیه‌کنندگی مرضیه مهدی زاده و علی آقایی نسب بر عهده دارد . 
 منصور دانشور پس از سال‌ها تحقیق و پژوهش اقدام به  آهنگسازی و خلق این اثر نموده است.
هنرمندان نامدار دیگری در سایر عرصه‌های هنری در این پروژه حضور خواهند داشت که اخبار تکمیلی  به‌زودی اعلام خواهد شد.
تاریخ دقیق اجرا و زمان بلیت‌فروشی این اپرا نمایش به‌زودی در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

محمدرضا فروتن، هانیه توسلی و ابوالفضل پورعرب بازیگران اُپرای «هفت شهر عشق» شدند
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه