ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۶ - ۳۰ آبان ۱۳۹۷
با آهنگسازی میدیا فرج نژاد و خوانندگی "ترکاش"

"مرا ببخش" منتشر شد

مرا ببخش با آهنگسازی میدیا فرج نژاد و خوانندگی "ترکاش" منتشر شد.
مرا ببخش با آهنگسازی میدیا فرج نژاد و خوانندگی "ترکاش" منتشر شد.به گزارش ریتم نو، قطعه «مرا ببخش» با آهنگسازی میدیا فرج نژاد و با صدای ترکاش منتشرشده است تا در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد. شعر این قطعه را علیرضا کلیایی سروده و با تهیه‌کنندگی مهدی باقریان و از سوی «آوای سوته‌دلان» منتشرشده است.
میدیا فرج نژاد درباره این قطعه گفت: مرا ببخش برای من تجربه جدید و چالش جذابی است. در این کار سعی کرده‌ام فرمت‌های مختلف تنظیم در موسیقی که در دهه‌های مختلف و در نقاط مختلف دنیا مرسوم بوده را با موسیقی ایرانی تلفیق کنم. درواقع ارکستراسیونی که متعلق به موسیقی ما نیست، به خدمت موسیقی ایرانی درآمده و درنهایت هم آنچه شنیده می‌شود از حس و حال موسیقی ایرانی جدا نیست.
وی ادامه داد: اگر احساس کنم تنظیم قطعه‌ای نیاز دارد که به سمت موسیقی دهه هفتاد فرانسه بروم، یا اینکه نیاز باشد از موسیقی الکترونیک استفاده کنم، حتماً این کار را می‌کنم. یکی از تجربی‌ترین بخش‌های رزومه کاری‌ام همین همکاری با آقای «ترکاش» است. در این اثر آوازها و خط ملودی کاملاً ایرانی است. در ساز بندی ساز ایرانی داریم. اما در تنظیم فرمت‌های خاصی را به کار بسته‌ام. در ژانر بندی هم هیچ اصراری ندارم که این اثر موسیقی سنتی ایرانی باشد. در تنظیم هیچ آدابی و ترتیبی نجسته‌ام.
این آهنگساز موسیقی ایرانی درباره خواننده تازه‌ترین اثرش بیان کرد:‌ خواننده این قطعه «ترکاش» است. به جرات می‌توانم بگویم که ازنظر گستره صوتی، تکنیک و جنس صدا یکی از بهترین خوانندگانی است که تاکنون دیده‌ام. سواد موسیقی کافی دارد و موسیقی مقامی را می‌شناسد و آواز کلاسیک هم کارکرده است. هوش خوانندگی بالایی هم دارد.
فرج نژاد تاکید کرد: بارها از خودم پرسیده‌ام که در چنین دوره‌ای خواننده‌ای مانند ترکاش که ابزار درستی دارد چرا شناخته‌شده نیست. این مسئله انگیزه‌ای شد که حتی‌الامکان فضای شنیده شدن بیشتر را برای این دست خواننده‌های توانا فراهم کنم. البته پیش‌تر هم با خوانندگان جوان و هم‌نسل کارکرده‌ام و همیشه دوست داشتم که برای آن‌ها راهگشا باشم. 
 دیگر عوامل ساخت قطعه «مرا ببخش» عبارت‌اند از: بهنام ابوالقاسم – نوازنده پیانو، پدرام فریوسفی – نوازنده ویلن و ویولا، آتنا اشتیاقی – نوازنده ویلن‌سل، پیمان توسلی – نوازنده سازهای الکترونیک، تینا بخشی – طراحی لباس و گریم، فرشاد عظیمی – مجری گریم، معین هاشمی نسب – عکس، میلاد فاتحی طراح گرافیک.
ضبط، میکس و مسترینگ این اثر در استودیو 54 انجام شده است.
در ادامه می‌توانید قطعه مرا ببخش با آهنگسازی میدیا فرج نژاد و خوانندگی ترکاش را از اینجا بشنوید و در صورت تمایل دانلود کنید.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه