ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - ۲۲ آبان ۱۳۹۷

پیمان خازنی موسیقی فیلم سینمایی زعفرانیه را به پایان رساند

پیمان خازنی از اتمام موسیقی متن فیلم سینمایی "زعفرانیه ۱۴ تیر" به کارگردانی علی هاشمی خبر داد.
پیمان خازنی موسیقی فیلم سینمایی زعفرانیه را به پایان رساندبه گزارش ریتم نو، خازنی با اعلام این خبر افزود: در این پروژه تمام تلاشم برقراری هماهنگی مناسب بین عنصر تصویر و موسیقی بوده است.
این آهنگساز در ادامه افزود:  هم‌اکنون با یکی از خوانندگان سرشناس آواز مشغول ساخت و ضبط موسیقی تیتراژ  پایانی هستیم و امیدواریم این فیلم در جشنواره فجر امسال اکران موفقیت‌آمیزی داشته باشد.
وی درباره‌ی روند این همکاری گفت: هدفم برای حضور در این پروژه علاوه بر تجربه ساخت موسیقی هم‌جهت با فیلم، تلاش برای تأثیرگذاری بر روند کلی آن نیز بوده است. به عقیده من موسیقی صحیح و به‌جا می‌تواند به‌عنوان مکمل تصویر و ارتقادهنده آن باشد.
«زعفرانیه۱۴تیر» نخستین ساخته‌ی علی هاشمی به تهیه‌کنندگی سلیمان علی‌محمد است که پیش‌ازاین فیلم «اسب حیوان نجیبی است» را تهیه‌کرده است.
علی هاشمی با فیلم کوتاه «صبح روز بعد» که در بخش مسابقه بیست و چهارمین دوره جشنواره بلاک برلین در دو کشور آلمان و آمریکا حضور داشت، جایزه بهترین روایت اکسپرسیونیست این جشنواره را دریافت کرده است.
پیمان خازنی نیز در کارنامه‌اش ساخت آثاری مانند پریچهره، به یاد من باش، شوخی، همهمه‌ی کاشی‌ها و همچنین اجرای موسیقی در کشورهای گوناگون را دارد.


نویسنده : مهدی کاشی
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه