ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۴ - ۱۸ شهريور ۱۳۹۷

ایرانی‌ها در فستیوال بین‌المللی فولکلور 2018 بلغارستان خوش در‌خشیدند

هنرمندان کودک و نوجوان مرکز آموزش موسیقی «خوش هنر» مدال طلای فستیوال بین‌المللی فولکلور 2018 بلغارستان را از آن خود کردند.
ایرانی‌ها در فستیوال بین‌المللی فولکلور 2018 بلغارستان خوش در‌خشیدندبه گزارش ریتم نو، فستیوال بین‌المللی فولکلور 2018 بلغارستان که با حمایت سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) برگزار می‌شود؛ امسال در هشتمین دوره‌ی خود که از یکم تا دوازدهم شهریور به اجرا درآمد و در آن بیش از دو هزار نفر در قالب افزودن بر صد گروه در دو رده‌ی سنی و 9 رشته شرکت داشتند؛ شاهد درخشش خیره‌کننده هنرجویان آموزشگاه موسیقی خوش هنر بود.
این هنرمندان کودک و نوجوان طی دو روز به رهبری آیدین بیات چند قطعه موسیقی اصیل ایرانی را اجرا کردند که با استقبال گسترده‌ی حاضرین مواجه شد. هیات داوران به‌اتفاق در بخش گروه‌های زیر 18 سال؛ مدال طلای فستیوال را همراه با هشت جایزه‌ی دیگر به «خوش هنر»ی ها دادند، هنرمندان کودک و نوجوان این مجموعه را استادان امیر وفاییان و سروش کوشان همراهی می‌کردند.
نکته‌ی حائز اهمیت اینکه؛ با توجه به ارزش ویژه‌ی فستیوال فولکلور 2018 ؛ کلیه رقابت‌ها هم‌زمان از بیست شبکه‌ی کابلی و شبکه ماهواره‌ای Travel tv ؛ Euro Folk TV؛ Rodina و سایت‌های معتبری مانند TVeurofolk.com به‌صورت زنده پخش‌شده است. همچنین یکی از شرایط پذیرش گروه‌های هنری در فستیوال مذکور؛ کسب رتبه‌های برتر در جشنواره‌های بین‌المللی درگذشته است.
شایان‌ذکر است که تعدادی دیگر از هنرجویان خوش هنر فروردین‌ماه امسال هم با شرکت در فستیوال ژوتم فرانسه و نیز در دو سال گذشته با هنرنمایی در فستیوال‌های جهانی open spain و «پراگ چک» جوایز متعددی را کسب کرده بودند.
ایرانی‌ها در فستیوال بین‌المللی فولکلور 2018 بلغارستان خوش در‌خشیدند

منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه