ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - ۰۷ شهريور ۱۳۹۷

نخستین آموزشگاه ساز سازی در ایران افتتاح شد

آموزشگاه ساز سازی «ماهون» به مدیریت امیر طاهری با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. این آموزشگاه در دو بخش آموزش ساخت سازهای ایرانی و جهانی دورهای تخصصی خود را برگزار می‌کند.
نخستین آموزشگاه ساز سازی در ایران افتتاح شدبه گزارش ریتم نو، امیر طاهری درباره تأسیس آموزشگاه «ماهون» توضیح داد:این آموزشگاه با رویکرد آموزش ساخت سازهای ایرانی و جهانی قصد دارد تا با نگاهی جدی‌تر علاوه بر ایجاد زمینه‌های آشنایی هنرجویان با این حرفه و تربیت افراد متخصص، شرایط اشتغال جوانان و علاقه‌مندان را نیز فراهم آورد. چراکه با توجه به شرایط اقتصادی موجود فعالیت در این حرفه هنری علاوه بر مرتفع ساختن نیازهای هنرمندان نوازنده در تهیه ساز، می‌تواند از خروج ارز از کشور تا حدود زیادی جلوگیری به عمل آورد.
او ادامه داد: ازآنجایی‌که برخی نوازندگان و هنرجویان موسیقی در تهیه و انتخاب ساز مناسب دچار مشکلات فراوانی می‌شوند این مرکز در نظر دارد سازهای دست‌ساز را در یک فضای رقابتی ارائه دهد و از طرفی نوازندگان و هنرجویان این فرصت را خواهند داشت تا سازی که ازلحاظ لحن و طنین کاملاً منطبق بر نیازهای آنان و متناسب با ویژگی فیزیکی و بدنی نوازندگان طراحی‌شده است را بنوازند.
آموزشگاه «ماهون» علاوه بر ارایه فنون و رموز ساخت کلیه آلات موسیقی به‌صورت حرفه‌ای و آکادمیک با برگزاری دوره‌های تخصصی رگلاژ، تعمیر، سازشناسی و آکوستیک این توانایی را در نوازندگان و هنرجویان به وجود می‌آورد تا خود به رفع کلیه نیازهای خود در این خصوص اقدام کند. 
گفتنی است آموزشگاه «ماهون» به‌منظور برگزاری دوره‌های پیشرفته آموزش ساخت ساز از حضور اساتید و بزرگان ساز سازی و  موسیقی بهره می‌برد.
نخستین آموزشگاه ساز سازی در ایران افتتاح شد

منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه