ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۳ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

رویداد هنری طهران آغاز شد/ تلفیق موسیقی، تجسمی، فرش و مُد

رویداد هنری طهران به همت موسسه فرهنگی هنری رسام عرب زاده، در چهار بخش هنرهای تجسمی، فرش، مد ایرانی و موسیقی کار خود را آغاز کرد.
رویداد هنری طهران آغاز شد / تلفیق موسیقی، تجسمی، فرش و مُدبه گزارش ریتم نو، «رویداد هنری طهران» غروب یکشنبه 28 مرداد 1397 در موسسه فرهنگی اکو کار خود را آغاز کرد. این رویداد قرار است طی سه روز و با حضور هنرمندانی در عرصه‌های، هنرهای تجسمی، فرش، مد ایرانی و موسیقی برگزار شود.
در افتتاحیه‌ی این رویداد چهره‌هایی مانند شهرام ناظری، محمدمهدی مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو، میرحمایت میرزاده و بشیر خالقی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، پروفسور حسین باهر، حسام زندحسامی مدیرکل تجاری سازی معاونت فناوری ریاست جمهوری و فرشته دستپاک رئیس مرکز ملی فرش ایران، حضور داشتند.
رویداد هنری طهران به همت موسسه فرهنگی هنری رسام عرب زاده و با مدیرمسئولی سعید محمدزاداکبری برگزار می‌شود.
در رویداد هنری طهران فرش‌های نفیسی به نمایش درآمده‌اند که در میان آن‌ها می‌توان به «بزرگ‌ترین فرش ریز باف جهان با 92 میلیون گره – اثر استاد مرحوم صابر»، «تابلو فرش دستباف مینیاتور ضامن آهو – بافت تبریز»، «فرش دستباف – رنگ گیاهی سرخس ابریشم خالص – برنده تندیس فرش برتر 1396»، «فرش دستباف – اثر محمدعلی قره‌باغی بافت تبریز چله ابریشم» و «تابلو فرش دستباف ناپلئون – بافت تبریز» اشاره کرد.
همچنین در بخش هنرهای تجسمی آثاری از پرویز تناولی(اثر هیچ)، محمود فرشچیان، رضا بدرالسماء و آداک جمشید زاده به نمایش درآمده است.
رویداد هنری طهران بخش مد ایرانی را هم شامل می‌شود که در این بخش لباس‌هایی بر اساس اصالت‌های فرهنگیِ ایران، توسط طراحانی برجسته، طراحی و به نمایش گذاشته‌شده است.
در سه شبِ برگزاری رویداد هنری طهران، سه گروه موسیقی به اجرای برنامه می‌پردازند. در شب نخست و پس از مراسم افتتاحیه گروه «آقای سماع» با سرپرستی امیرحسین حسنی نیا به اجرای برنامه پرداخت.
در شب دوم این رویداد، یعنی 29 مرداد 1397 گروه «ژیوار» اجرای برنامه دارد و در شب سوم هم گروه «لیان» به سرپرستی محسن شریفی‌نیا روی صحنه می‌رود.
رویداد هنری تهران، رویدادی است چندمنظوره که باهدف شناساندن بخشی از اتفاق‌های هنری معاصر تهران در زمینه هنرهای تجسمی، فرش، مد ایرانی و موسیقی در چهار جشن باستانی نوروز، تیرگان، مهرگان و سده برگزار می‌گردد.
هم‌زمانی این چهار جشن با چهار فصل سال امکان بهره‌گیری از گوناگونی نگاه هنرمندانه با الهام از اسطوره و طبیعت را فراهم می‌سازد و بستری مهیا می‌کند تا تعامل و همکاری سایر هنرمندان و تمامی هنردوستان، کارشناسان و استادان را نیز پذیرا باشد. آثار هنری ارائه شده در این چهار رویداد به‌صورت سالنامه هنری رویداد تهران در یک مجلد منتشر خواهد شد.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه