ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۸ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
با اشعاری از فروغ فرخزاد و احمد شاملو؛

«شعر و فریاد» بابک باربد منتشر شد

آلبوم موسیقی «شعر و فریاد» آوازهایی برای عود با صدای بابک باربد (غسالی) منتشر شد.
«شعر و فریاد» بابک باربد منتشر شدبه گزارش ریتم نو، «شعر و فریاد» عنوان آلبومی با صدای بابک باربد(غسالی) است که بر اساس اشعاری از فروغ فرخزاد و احمد شاملو منتشر و روانه بازار موسیقی کشور شد.
آهنگسازی این آلبوم را بابک باربد به عهده داشته که خود در جایگاه نوازنده نیز در این آلبوم حضور پررنگی دارد. سبک این آلبوم فیوژن است و برای اولین بار قطعات صرفاً با ساز عود و در همراهی با وکال اجراشده‌اند.
 آلبوم «شعر و فریاد»  به تهیه‌کنندگی ملیحه شایسته تولیدشده و برای یکی از قطعات آن،  ویدیویی به کارگردانی رضا موسوی ساخته‌شده که پیش از انتشار و حضور آلبوم در بازار موسیقی، منتشر شد و ماه گذشته به دست علاقه‌مندان رسید.
در این آلبوم که مجوز آن از طریق شرکت فرهنگی-هنری «نغمه حصار» اخذشده است، برای نخستین بار بابک باربد به خواندن روی آورده و در جایگاه خواننده حضور دارد.
جنون، از دوست داشتن، آی ستاره ها، باد ما را خواهد برد، پیش می‌آید، من و تو درخت و بارون و سرود مرد سرگردان عنوان قطعات این آلبوم تلفیقی هستند که برای اولین بار در همراهی با عود اجراشده‌اند.
بابک باربد در مقدمه این آلبوم نوشته است:« خواندن، روزنه ای برای نشان دادن دغدغه‌های شخصی و قدم زدن در دایره احساسات و به اشتراک گذاشتن جهان‌بینی‌ام است. در این راه تجربه می‌کنم تا بی‌واسطه خود واقعی‌ام را بیان کنم.»


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه