ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۷۹۸۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۳ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
در سومین روز دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان

دف‌نوازان جوان به نیاوران آمدند

سومین روز دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، با هنرنمایی دف‌نوازان در روز چهارشنبه 24 مردادماه در فرهنگسرای نياوران برگزار شد.
دف‌نوازان جوان به نیاوران آمدندبه گزارش ریتم نو، در این روز بخش نواحی به سراغ ساز دف رفت و شرکت‌کنندگان راه‌یافته به مرحله نهایی با هم در مقابل هیات دورانی متشکل از مسعود حبیبی، سید عطاءالله سلامیه، فرزاد عندلیبی، عبدالرحمن غوثی به رقابت پرداختند.
شرکت‌کنندگان در دو بازه زمانی 9 الی 13 و 14 الی 16 به روی صحنه آمدند و اجراهای خود را در سه رده سنی الف، ب و ج ارائه کردند.
اجراهای صحنه‌ای شرکت‌کنندگان راه‌یافته به بخش نهایی جشنواره با دف‌نوازی گروه سنی الف آغاز شد. آران حسن‌زاده به‌عنوان نخستین شرکت‌کننده با سازش وارد صحنه شد. سپس مرضيه شمسی، پرنیان سلیمانی، علی کاربین، محمد مرادی، کی ناز کیا الوندی، ريحانه نجار زاده تربتی و وحید نظيری ایلخچی یک‌به‌یک به نواختن پرداختند.
داوران از هر یک از نوازندگان که روی صحنه حاضر می‌شدند سؤالاتی پرسیدند و پس از اجرایشان از آن‌ها خواستند بخشی دیگر که در سؤالات مطرح می‌شود را نیز بنوازند.
پس از استراحتی، نوبت به گروه سنی ب در این رقابت رسید. این گروه که شامل هشت شرکت‌کننده بود، یک‌به‌یک روی صحنه حاضر شدند تا به اجرا بپردازند. عليرضا احمدی، کاوه سلیمانی، سعید فرزانگان، محمدمهدی قاسمی، سید محمدحسین کارپسند، مجتبی محربی، امیرمحمد نیک منش و سامی هوشیانی اسامی بودند که در این رده سنی دیده می‌شد.
داوران در این بخش به اهمیت تک‌نوازی و بیان ریتمیک اشاره کردند و از نوازندگان خواستند لطافت و گوش‌نوازی را نیز در حین اجرایشان در نظر بگيرند.
آرمین حسن نژاد، نرگس ربانی، فرید زندی، حامد سهرابی، امیرمحمد شریفی، بهشاد صفایی، محمدرضا قلی پور، محبوبه پور فروشانی و عرفان مرادی شرکت‌کنندگان رده سنی ج بودند که بازه زمانی آخر را به خود اختصاص دادند. آرمین حسن نژاد اولین شرکت‌کننده این بخش نواخت و در ادامه هشت رقابت کننده بعدی دف به دست گرفتند. داوران مانند رده‌های سنی الف و ب از آن‌ها خواستند قسمت دیگری که سؤال می‌شود را نیز بنوازند.
دوازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و با مشارکت گسترده استادان برجسته موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری دفتر موسیقی، بنیاد رودکی و فرهنگسرای نیاوران از ۲۲ مردادماه در حال برگزاری است.

منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه