ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۷۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

از "سینما پارادیزو" تا "بازی تاج و تخت" / اجرای امین غفاری در تالار وحدت

کنسرت ویلن امین غفاری به همراهی ارکستر فیلارمونیک باکو، به رهبری وحید علیپور در شامگاه بیست و سوم مردادماه در تالار وحدت برگزار شد.
از "سینما پارادیزو" تا "بازی تاج و تخت" / اجرای امین غفاری در تالار وحدتبه گزارش ریتم نو، در این کنسرت  گلچینی از قطعات فولکلوریک آذربایجان، چند قطعه از موسیقی فیلم‌ها و سریال‌های مطرح جهان و چند قطعه از آثار موسیقی کلاسیک جهان برای حاضرین در تالار وحدت اجرا شد.
در این کنسرت قطعاتی از بهترین‌های موسیقی متن فیلم نظیر سینما پارادیزو و سریال مشهور بازی تاج و ‌تخت با تک‌نوازی ویلن امین غفاری و همراهی ارکستر فیلارمونیک باکو به زیبایی اجرا شد که به اعتقاد نگارنده بهترین اجراهای مربوط به این کنسرت بود.
همان‌گونه که پیش‌تر گفته شد، در این کنسرت قطعاتی از بین آثار مطرح موسیقی کلاسیک جهان، موسیقی آذربایجان و موسیقی متن فیلم‌های سینمایی اجرا شد.
 قطعاتی نظیر « اورتور کوراغلو ساخته اوزیر حاجی بیگف»، «پرلود و آلگرو اثر فریتز کرایسلر با تنظیم مهدی پناهی»، موسیقی متن فیلم «سینما پارادیزو اثر جاودانه انیو موریکونه با تنظیم حسین معتمدی»، « کاپریچیو آذربایجان اثر فکرت امیرف»، « والس بهار اثر امین غفاری و تنظیم مهدی پناهی»، « ساری گلین»، موسیقی متن سریال « بازی تاج و تخت» اثر رامین جوادی با تنظیم نه‌چندان حرفه‌ای مهدی پناهی، هورا استکاتو ساخته دینیکو و تنظیم مهدی پناهی، روندو کاپریچو اثر سنت سان، عید شهرزاد از باله هزار و یک‌شب اثر فکرت امیرف و چارداش ساخته زیبای مونتی با تنظیم مهدی پناهی.
در انتها خاطرنشان می‌سازد که از این اجرا هنرمندان مطرح موسیقی ایران ازجمله همایون رحیمیان، ابراهیم لطفی، پدرام فریوسفی، سیاوش ظهیرالدینی، شهرداد روحانی و سهیل سلیم زاده دیدن کردند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه