ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۷:۴۲ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۷
با حضور جمعی از استادان فرهنگ و هنر

بابک بابایی"فریاد پنهان" را به صحنه برد

شب گذشته فرهنگسرای نیاوران شاهد حضور جمعی از استادان هنر و ادبیات و علاقه‌مندان موسیقی ایرانی در جریان برگزاری کنسرت «فریاد پنهان» بود.
بابک بابایی"فریاد پنهان" را به صحنه بردبه گزارش ریتم نو، در این کنسرت که فریاد پنهان نام داشت بابک بابایی خواننده‌ی آلبوم‌های «رهگذر»، «بر من گذشت» و «آوار نگاه» همراه گروه «دلنوازان هنر» قطعاتی از ساخته‌های هنرمندان گوناگون را به روی صحنه بردند که با استقبال حاضران در سالن روبرو شد.
در بخش نخست این برنامه قطعه‌های بوی باران، شراره، باغ رویا با شعری از حامد حسین خانی، فریاد پنهان با شعر ناصر ایزدی، نگاهت را نمی خواهم با شعری از مهدی سهیلی در دستگاه نوا بر اساس ملودی‌هایی از پیمان خازنی به اجرا درآمد.
بابک بابایی در بین اجرای قطعات به توضیح چگونگی ساخت این آثار و ذکر خاطراتی کوتاه از آن‌ها پرداخت.
بخش دوم این کنسرت با یک رمانس عاشقانه بر اساس ترانه‌ای از محمدعلی بهمنی و به یاد استاد حسین خواجه امیری( ایرج) آغاز شد.
نه غزل نوشتم با کلام فرزانه شیدا، من دیگه بچه نمیشم به یاد آهنگساز بزرگ عماد رام و بر من گذشتی با غزلی از زنده‌یاد سیمین بهبهانی ادامه‌دهنده‌ی بخش دوم این کنسرت بود.
در ادامه بابک بابایی ترانه‌ی «از بهترین‌ها بهتری» (ساخته‌ی علی اکبرپور از آهنگسازان برنامه‌ی گلها در رادیو) را در شب تولد همسرش آزاده وحدتی( فرزند استاد ناصر وحدتی) به ایشان تقدیم کرد.
طراحی لباس بابک بابایی در این کنسرت بر عهده‌ی آزاده وحدتی بود که با استفاده از حروف الفبا و بهره‌گیری از هنر تایپوگرافی رقم خورده بود.
در پایان آهنگ خاطره‌انگیز «گل آغوش» که پیش‌ازاین‌ها توسط زنده‌یاد نادر گلچین اجراشده بود، توسط بابک بابایی و گروه دلنوازان هنر به سرپرستی پیام سوری(نوازنده‌ی پیانو) اجرا شد.
اجرای این آهنگ با استقبال حاضران در سالن خلیج‌فارس فرهنگسرای نیاوران همراه بود و به درخواست آنان با ریتمی تندتر اجرا شد که پایان‌بخش کنسرت «فریاد پنهان» بود.
 محمد تهامی، رضا بنفشه خواه، ناصر وحدتی، معصومه مهرعلی، سفیر هند، وارطان ساهاکیان، علی رییس دانا، علی رضا میرعلینقی، ویگن داودی، رضا یساولی، علی و امید بهبهانی(فرزندان سیمین بهبهانی)، احمد رویایی، علی غفاری و فروغ خوش الحان از مهمانان حاضر در این برنامه بودند.

منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه