ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۸ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

نخستین جشن سالانه صدا برگزار می‌شود

محمدرضا علیزاده از برگزاری نخستین جشن سالانه صدا با تجلیل از هنرمندان پیشکسوت و جوانان جویای نام این عرصه، گویندگی، مجریگری، دوبلاژ و هنرهای صدا در سینما و موسیقی خبر داد.

کنسرت گروه نومد در سالن سرنا برگزار می شودبه گزارش ریتم نو، محمدرضا علیزاده مجری طرح نخستین جشن صدا در گفتگویی با خبرنگار ما گفت: پرواضح است این هنر تنها گنجینه ماندگار قبل از انقلاب تاکنون است، در کشور از دیرین تاکنون تنها جامانده از کلیه هنرها که در ویترین هنر جا نگرفته صدای ماندگار است. هنرمندان صبح جمعه، سلام ایران، رادیو جوان، قصه‌های شب، هنرمندان پیشکسوت، جوانان تشنه جادوی صدا، مدیران دوبلاژ که بجای بازیگران برجسته و شاخص سینما و تلویزیون نقش‌آفرینی کردند، تقدیر و تجلیل از این خانواده بزرگ هنری اثبات می‌کند؛ اینجا فقط چهره نیست که ماندگار است، بلکه صداست که به چهره جان ماندگاری می‌دهد.
علیزاده افزود: اهداف برگزاری نخستین جشن سالانه صدا می‌تواند ثبت یک‌شب خاطر انگیز برای خانواده‌های این هنرمندان، تقدیر و تجلیل از جادوگران صدا، اقدام جهت رفع مشکلات مطروحه آنان، دورهمی هنرمندان موسیقی و دوبله با بازیگرانی که بجایشان نقش‌آفرینی نمودند و ارائه راهکارهای تخصصی برای ورود جوانان علاقه‌مند به این عرصه باشد.
مجری طرح جشن صدا همچنین اشاره کرد: با اجرا و برگزاری این جشن می‌توان به نخستین دورهمی پس از انقلاب، اهمیت دادن به وجودی‌ات عزیزان صداپیشه، دور ماندن چهره این هنرمندان از قاب رسانه ملی، ارائه راهکارها جهت رفع معضلات سختی و مشکلات این هنر، ارتباط نزدیک هنرمندان با مسئولین، حضور مدیران دولتی در کنار هنرمندان دوبله و ایجاد انگیزه برای جوانان اشاره نمود.
مدیر مسوول آوا تصویر در پایان خاطرنشان کرد: درصدد آن هستیم نخستین جشن صدا را با مشارکت مؤسسات و همکاری نهادهای مرتبط در آذرماه سال جاری در تهران با حضور هنرمندان این عرصه برگزار نماییم. به دنبال این هستیم که تلاش برای دریافت تندیس جشن سالانه صدا از سوی علاقه‌مندان و هنرمندان این رشته از حس رقابتی خاصی برخوردار باشد و آتیه برگزاری این جشن با معرفی هنرمندان برجسته انجام گیرد.
شایان‌ذکر است که اطلاعات بیشتر جهت نحوه‌ی برگزاری نخستین جشن سالانه صدا، متعاقباً توسط پایگاه خبری آوا تصویر اعلام می‌شود.


منبع: ریتم نو
برچسب ها: جشن سالانه صدا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه