ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۷ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
هدیه نفیس وزیر فرهنگ و ارشاد به فرهاد فخرالدینی اهدا شد

حضور مفاخر موسیقی ایران در کنسرت «شبی با فخر موسیقی ایران»

کنسرت «شبی با فخر موسیقی ایران» طی دو شب در تاریخ 11 و 12 مرداد روی صحنه رفت و اساتید و بزرگان حوزه موسیقی در کشور به تماشای این کنسرت نشستند.
حضور مفاخر موسیقی ایران در کنسرت «شبی با فخر موسیقی ایران»به گزارش ریتم نو، کنسرت ارکستر فرهنگ و هنر به رهبری استاد فرهاد فخرالدینی در حالی در تالار وحدت روی صحنه رفت که شهداد روحانی، حسین علیزاده، لوریس چکناواریان، علی مرادخانی و سید مجتبی حسینی در این دو شب مهمانان ویژه این برنامه بودند و به تماشای این کنسرت پرداختند. 
در ابتدای این برنامه و هنگامی‌که فرهاد فخرالدینی روی صحنه آمد همه حاضرین در تالار وحدت به احترام این هنرمند قدیمی و توانمند به صورت ایستاده به تشویق وی پرداختند و سپس «سوئیت ساوالان» نخستین اثری بود که از سوی ارکستر نواخته شد. 
در ادامه و با اضافه شدن وحید تاج و مجتبی عسگری به‌عنوان خواننده‌های ارکستر، آثاری چون: برای دخترم بهار، موج، به یاد جوانی، آهنگ اشتیاق، و درد گنگ اجرا شدند و ارسلان کامکار نیز به‌عنوان سولیست ویلن در «یاد جوانی» به هنرنمایی پرداخت. 
بخش دوم این کنسرت نیز با اجرای سوئیت همایون آغاز شد و با اضافه شدن گروه کُر به ارکستر و اجرای توام وحید تاج و مجتبی عسگری روی صحنه، چهار اثر دیگر اجرا شد و در انتهای شب دوم برنامه نیز «ای ایران» به‌عنوان قطعه «بیز» و با تشویق‌های مکرر حضار از سوی ارکستر نواخته شد و همه حاضران به صورت ایستاده به همخوانی در این اثر پرداختند. 
 درحالی‌که طبق قرار قبلی قرار بود وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای دیدن این کنسرت به سالن تالار وحدت بیاید، سید مجتبی حسینی (معاونت امور هنری وزارت ارشاد) در آنتراکت برنامه با حضور در پشت‌صحنه کنسرت هدیه نفیس وزیر ارشاد را که شامل یک جلد دیوان حافظ نفیس بود، به استاد فخرالدینی اهدا کرد و حضور وزیر ارشاد در سیستان و بلوچستان و بازدید از برخی پروژه‌های در دست‌ساخت را دلیل عدم حضور ایشان در این کنسرت اعلام کرد. 
گفتنی است کنسرت «شبی با فخر موسیقی ایران» با همراهی ارکستر فرهنگ و هنر 11 و 12 مرداد با حضور «فرهاد فخرالدینی» به‌عنوان رهبر مهمان ارکستر در تالار وحدت و به تهیه‌کنندگی سوسن تقی پور (مدیر مرکز علمی کاربردی واحد 46) برگزار شد.

منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه