ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۵ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۷

همایون شجریان پیگیر برگزاری کنسرت خیابانی/ تشکیل جلسه با شهرداری

پس از اعلام آمادگی همایون شجریان برای برگزاری کنسرت خیابانی، جلسه‌ای با حضور این هنرمند و مدیران شهرداری تهران برای بررسی امکان برگزاری این کنسرت تشکیل شد.
همایون شجریان پیگیر برگزاری کنسرت خیابانی/ تشکیل جلسه با شهرداریبه گزارش ریتم نو، پس از اعلام آمادگی همایون شجریان برای برگزاری کنسرت خیابانی، عصر روز چهارشنبه دهم مردادماه سال جاری جلسه‌ای با حضور این هنرمند و مدیران شهرداری تهران مرداد برای بررسی امکان برگزاری این کنسرت تشکیل شد.
برزین ضرغامی رئیس سازمان زیباسازی، در این جلسه ضمن اعلام حمایت و همکاری شهرداری تهران از برگزاری کنسرت خیابانی همایون شجریان، گفت: زمانی که ایده برگزاری این کنسرت از سوی شما مطرح شد حوزه فرهنگی شهرداری تهران ازجمله مرکز ارتباطات، معاونت فرهنگی و اجتماعی و سازمان زیباسازی به‌اتفاق به این نتیجه رسیدیم که برگزاری کنسرت خیابانی در این شرایط می‌تواند یک اتفاق مثبت باشد و شهرداری تهران به‌عنوان مجری اصلی می‌تواند نقش‌آفرینی کند. از سوی دیگر چون تاکنون چنین رویدادی برگزار نشده، این دغدغه جدی ماست که این کنسرت باید با هوشمندی کامل برنامه‌ریزی شود تا این ایده الگو و سرمشق کارهای بعدی باشد.
همایون شجریان پیگیر برگزاری کنسرت خیابانی/ تشکیل جلسه با شهرداری
ضرغامی به نیاز مشارکت گسترده همه دستگاه‌ها و مردم در برگزاری این کنسرت اشاره کرد و گفت: تنها بخشی از مقدمات این رویداد مربوط به شهرداری تهران می‌شود. بخش مهم و اصلی آن مربوط به شما در جایگاه هنرمند است و بخشی دیگر مربوط به سازمان‌ها و نهادهای دیگر و همین‌طور حضور مردم است. باید در جلسات دیگری که برگزار می‌کنیم سهم عناصر دیگر را بررسی کرد تا این حرکت مردم محور در عرصه موسیقی ادامه‌دار باشد.
همایون شجریان هم  در این دیدار با اشاره به دلیل درخواست خود برای برگزاری کنسرت خیابانی گفت: سه سال پیش برای کسانی که تابه‌حال امکان دیدن کنسرت نداشته‌اند و اغلب در نقاط کم امکانات شهرها زندگی می‌کنند درخواست اجرای کنسرت خیابانی دادم که به دلایلی برگزاری آن میسر نشد. دغدغه برگزاری این کنسرت تا به امروز با من ماند. امروز به دلیل دیگری که می‌دانید این دغدغه مطرح شد؛ البته به‌هرحال صورت مسأله، یعنی مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، سر جای خودش هست. این مسائل تا حل نشود نارضایتیِ جامعه پابرجاست، اما یک رویداد هنری می‌تواند به همدلی و انرژی‌مان کمک کند.
همایون شجریان پیگیر برگزاری کنسرت خیابانی/ تشکیل جلسه با شهرداری
شجریان ضمن مقایسه برگزاری کنسرت در سالن و فضای باز گفت: سال‌هاست که در برگزاری کنسرت تجربه کسب کرده‌ام، چه زمانی که در رکاب پدر بودم و چه حالا که کنسرت‌های مستقل خود را در ایران یا خارج از کشور برگزار می‌کنم. به همین دلیل می‌دانم که شرایط کار و برگزاری چگونه است. بنابر این درک می‌کنم که مهم‌ترین اقدام در سازوکار برگزاری کنسرت خیابانی با جمعیت گسترده برقراری امنیت، آسایش و راحتی عبور و مرور مردم باشد، که از دیدگاه این‌جانب با یک همکاری چندجانبه و همدلانه کاملا قابل انجام است.
در این جلسه به مسائلی همچون زمان و مکان برگزاری کنسرت پرداخته شد و کارگروه‌هایی برای هماهنگی‌های لازم و دعوت از سایر نهادهای تصمیم‌ساز برای بررسی ابعاد این رویداد تشکیل شد.
همچنین مقرر شد که  در صورت هماهنگی ارگان‌های مسئول و کسب مجوزها، مکان، زمان و ساعت اجرا اعلام شود.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه