ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۵ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۷
نکوداشت وارطان ساهاکیان در تالار وحدت

تدریس را دوست نداشتم/ افتخاری برای دو نسل موسیقی

آیین نکوداشت استاد وارطان ساهاکیان آهنگساز و مدرس پیشکسوت موسیقی کشورمان سه‌شنبه‌شب نهم مردادماه با حضور تعدادی از مخاطبان و هنرمندان در تالار وحدت تهران برگزار شد.
تدریس را دوست نداشتم/ افتخاری برای دو نسل موسیقیبه گزارش ریتم نو، آیین نکوداشت استاد وارطان ساهاکیان آهنگساز و مدرس پیشکسوت موسیقی کشورمان سه‌شنبه‌شب نهم مردادماه توسط موسسه فرهنگی هنری «راد نواندیش» به مدیریت بردیا صدر نوری و مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی در تالار وحدت تهران برگزار شد. 
در این مراسم که با استقبال قابل‌توجه مخاطبان همراه بود، تعدادی از هنرمندان کشورمان  به‌صورت گروهی و تک‌نوازی برنامه‌هایی را پیش روی مخاطبان قراردادند. 
پخش نماهنگ زندگی و فعالیت‌های وارطان ساهاکیان، اجرای گروه کُر«اردیبهشت» به رهبری حمید عسگری ، اجرای آهنگ «بنی آدم اعضای یک پیکرند» به آهنگسازی وارطان ساهاکیان، اجرای تک‌نوازی پیانو فراز میر طباطبایی با اجرای قطعاتی از سرگئی راخمانینوف و فردریک شوپن، اجرای آهنگ محلی «دی بلال»، اجرای تک‌نوازی پیانو سپاس صدر نوری، پخش کلیپی از چهار هنرمند در قدردانی وارطان ساهاکیان و اهدای چند لوح قدردانی از سوی موسسه فرهنگی هنری «راد نواندیش»، ارکستر «چکاوک» به سرپرستی رضا شایسته، دانشجویان و هنرجویان استاد وارطان ساهاکیان و شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران بخش‌های گوناگون برنامه شب گذشته را تشکیل می‌داد. 
تدریس را دوست نداشتم/ افتخاری برای دو نسل موسیقی
وارطان ساهاکیان پس از برگزاری مراسم قدردانی خود که در حضور لوریس چکناواریان ، بردیا صدر نوری مدیر و ناصر ایزدی مدیر بخش موسیقی موسسه فرهنگی هنری «راد نواندیش» انجام گرفت، با قدردانی از دست‌اندرکاران این برنامه توضیح داد: بسیار خوشحالم که در چنین شبی توانستم در خدمت شما عزیزان باشم. به هر ترتیب بردیا صدر نوری و همکارانش در موسسه «راد نواندیش» همواره در راه تجلیل از هنرمندان قدم‌های خیری برمی‌دارند که واقعاً برای جامعه موسیقی انرژی‌بخش است. من لازم است در همین‌جا بار دیگر مراتب تشکر و قدردانی خودم را از هنرمندان، دانشجویانم ، شورای خلیفه‌گری ارامنه و باشگاه آرارات تهران اعلام کنم که امشب برای من سنگ تمام گذاشتند. 
وی ادامه داد: همه استادانی که امشب در برنامه حضور دارند هرکدام وزنه‌های موسیقی کشورمان هستند که من با دوستی آن‌ها افتخار می‌کنم و چه ارزشمند بسیاری از شما هنرمندانی که امروز اینجا هستید روزگاری از دانشجویان بودید و حالا همکاران من در عرصه موسیقی شده‌اید. من با عشق به همه شما هنرمندان پیشکسوت و جوان افتخار می‌کنم و بر خود می‌بالم که به‌عنوان یک معلم می‌توانستم دو نسل از هنرجویان موسیقی را تربیت کنم. 
نکوداشت وارطان ساهاکیان در تالار وحدت
این آهنگساز پیشکسوت موسیقی کشورمان در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: من در سال‌های ابتدایی فعالیت موسیقایی‌ام آن‌چنان به تدریس علاقه‌ای نداشتم و به این شغل فقط به‌عنوان پیشه‌ای نگاه می‌کردم که در کنار سایر فعالیت‌هایم قرار دارد. اما با عشقی که از شما دانشجویان و هنرمندان شریف موسیقی ایران گرفتم اکنون افتخار می‌کنم که معلم هستم و توانسته‌ام به سهم خود تربیت‌کننده دو تا سه نسل موسیقی این سرزمین باشم. 
میلاد کیایی، لوریس چکناواریان، تقی ضرابی، محمد اسماعیلی، سعید ثابت، فضل الله توکل، پری ملکی، بیژن بیژنی، اسماعیل آذر، احترام برومند، حسین توکلی، رضا خرم، سالار عقیلی، حریر شریعت زاده، علی جعفری پویان، رضا شایسته، یارتا یاران، حسین مظفری، انوشه جم، مجید واصفی، حمید خزاعی، آرش سزاوار، مجید عسگری و تعدادی دیگر از هنرمندان از مهمانان ویژه آیین نکوداشت استاد وارطان ساهاکیان بودند. 
تدریس را دوست نداشتم/ افتخاری برای دو نسل موسیقی
بردیا صدر نوری مدیر، ناصر ایزدی مدیر موسیقی، مریم فراهانی مدیر اجرایی، پرهام عرب مدیر طراحی و تبلیغات، مهرناز کرمی مشاور هنری، محسن آزاده عکس و کلیپ، زهرا آبگون، امیرحسین مقدم، یزدان صادقی، مریم صدر نوری هماهنگی، اداری و تبلیغات و جواد شهبازی پشتیبانی گروه اجرایی آیین نکوداشت استاد وارطان ساهاکیان را تشکیل می‌دادند.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه