ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۰۸:۱۸ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۷
در ادامه برگزاری این سلسله کنسرت‌ها و در هشتمین دوره

چند شب «نی و قانون» برگزار می‌شود

در ادامه‌ی کنسرت‌های «چند شب»، هشتمین دوره‌ی این کنسرت‌ها که به سازهای «نی» و «قانون» اختصاص دارد با عنوانِ «چند شب ني و قانون» از بیست و دوم مردادماه به مدت سه شب در تالار رودکی تهران اجرا می‌شود.
چند شب «نی و قانون» برگزار می‌شودبه گزارش ریتم نو، در نخستین شب از این سری کنسرت‌ها و در روز 22 مرداد،  «حمیدرضا زبردست» نی، «مرجان مهربان» قانون و «صدا سدیفی»، قانون، «زمان خیری» نی می‌نوازند.
در شب دوم و در روز بیست و سوم مردادماه، «حسین خوش‌چهره» نی، «یاسمن نجم الدین» قانون، «مهدی تیموری» نی و «مژگان حسینی» قانون خواهند نواخت. در سومین و‌ آخرین روز نیز «سعید روحانی» نی، «فریده رضایی» قانون، «امیر سیاوش پور» نی و «پریچهر خواجه» قانون خواهند نواخت.
این کنسرت‌ها در ساعت 20:30 در تالار رودکی برگزار می‌شود.  مجموعه کنسرت‌های «چند شب» که به همت موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» به مدیریت افشین معصومی برگزار می‌شود،
باهدف یادآوری ریشه‌های اصلی موسیقی در ١٠ دوره طراحی‌شده ، در هر دوره به یک ساز از حوزه موسیقی ایرانی، و كلاسيك پرداخته می‌شود. در پایانِ این دوره بیش از 120 نفر نوازنده و خواننده در این پروژه موسیقیایی که از تیرماه سال ۹۶ آغازشده و تا زمستان سال ۹۷ نیز ادامه خواهد داشت؛ حضور خواهند داشت. 
در پایان سال ٩٧ مجموعه کنسرت‌های «چند شب» توسط موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» منتشر خواهد شد.

چند شب «نی و قانون» برگزار می‌شود
منبع: ریتم نو
برچسب ها: چند شب نی و قانون
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه