ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۷۸۸۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۴ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۷
15 شهریور و با اجرای قطعات آلبوم جدید برگزاری می‌شود

کنسرت رحیم شهریاری این بار با رقص آئینیِ آذربایجانی در برج میلاد

خواننده پاپ آذربایجانی این بار با بخشی ویژه شامل اجرای رقص آئینی و لزگی در برج میلاد روی صحنه خواهد رفت.
کنسرت رحیم شهریاری این بار با رقص آئینیِ آذربایجانی در برج میلادبه گزارش ریتم نو، رحیم شهریاری که از محبوبیت زیادی در بین آذری‌ زبانان پایتخت‌نشین برخوردار است، جدیدترین کنسرت خود را در تاریخ 15 شهریور و با اجرای قطعات آلبوم جدید خود روی صحنه خواهد برد. 
وی که این روزها در حال برگزاری کنسرت در شهرهای مختلف آمریکا و کانادا است، درباره کنسرت در ایران و اجرای مجدد برنامه در برج میلاد گفت: «اجرا در ایران همیشه برایم لذت‌بخش است. هر بار که در ایران روی صحنه می‌روم، حس و انرژی این را در خود می‌بینم که انگار بار اول است و با همان شور و هیجان می‌خوانم و واقعاً حالم خوب است.»
این خواننده درباره فعالیت‌های جدید خود نیز گفت: «آثاری را تهیه و تولید کرده‌ایم و به‌مرور آن‌ها را منتشر خواهیم کرد که از آن جمله می‌توان به تهیه موزیک ویدئوها و قطعات جدید اشاره کرد که به‌زودی در اختیار دوستداران موسیقی آذربایجانی قرار خواهد گرفت.»
به گفته تهیه‌کننده این کنسرت، از یک گروه رقص آئینی آذربایجانی برای این کنسرت دعوت به‌عمل‌آمده است و در حین اجرای کنسرت و در فواصل مختلف این گروه به اجرای برنامه آئینی آذربایجانی خواهند پرداخت و حاضرین در سالن تماشاگر رقص لزگی و محلی در این کنسرت خواهند بود. 
رقص‌های آذربایجانی از نسلی به نسل بعدی منتقل‌شده و به‌مرور توسعه‌یافته‌اند. بعضی از این رقص‌ها در اصل جزء مراسم دینی است و ریشه در فرهنگ و تمدن آذربایجان دارد و جزئی از هویت مردم آذربایجان لقب گرفته است.
رقصی که با نام لزگی مشهور است، حماسی، با وقار، پر تحرک و ریتمیک است که توسط مردان به‌صورت دست جمعی و با هنرنمایی تک‌تک ایفاگران با حرکاتی بدیع و گاه آکروباتیک، چرخش روی زانوها و پرش‌ها اجرا می‌شود.
گفتنی است کنسرت 15 شهریور رحیم شهریاری به همت موسسه کامیاب بهاران و به تهیه‌کنندگی علی حق‌شناس برگزار می‌شود و بلیت‌فروشی این کنسرت در سایت «ایران کنسرت» آغازشده است. 

کنسرت رحیم شهریاری این بار با رقص آئینیِ آذربایجانی در برج میلاد
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه