ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۷
با همراهی ارکستر پراگ در جمهوری چک

روح‌الله یوسفی آثار جدید خود را منتشر می‌کند/ جزئیاتی از فعالیت‌های جدید این خواننده

روح‌الله یوسفی پس از مقطعی کوتاه بار دیگر فعالیت‌های خود را از سر گرفت و این بار با همراهی ارکستر پراک جمهوری چک و چند هنرمند داخلی آقارش را به‌زودی منتشر خواهد کرد.
روح‌الله یوسفی آثار جدید خود را منتشر می‌کند/ جزئیاتی از فعالیت‌های جدید این خوانندهبه گزارش ریتم نو، این آهنگساز و خواننده جوان که با نگاهی نو و جدید وارد عرصه موسیقی ایرانی و کلاسیک شده است، بیش از بیست سال در محضر اساتید این حوزه به‌صورت آکادمیک به یادگیری این هنر پرداخته و به‌مرور آثار رسمی و مستقل خود را روانه بازار موسیقی کشور خواهد کرد. 
این هنرمند درباره آلبوم نخست تو تعریف جالبی را به کار می‌برد: « ساختارِ اکسترالِ ایرانی، نوجویی در بیانی جهانی- ایرانی و کاربستِ ساختارهای چندصدایی از مشخصه‌های این اثر است.» آلبومِ «برای تویی که نمی‌شناختمت . . .»، به‌زودی در دسترسِ هنردوستان و علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت و اطلاعات و اخبار آن منتشر خواهد شد.
روح‌الله یوسفی در تدارک انتشار نخستین آلبوم رسمی به نام «برای تویی که نمی‌شناختمت...» نیز هست که در این آلبوم از حضور موسیقی‌دانان و هنرمندانی چون ناصر رحیمی (فلوت و پیکولو)، آلْوین آوانِسیان (پیانو)، بابکِ‌ شهرکی (ویلن و آلتو)، کریمِ قربانی (ویلن‌سل)، زنده‌یاد علیرضا خورشید‌فر (کنترباس)، علی جعفری پویان (ویلن)، فرشید حفظی فر (ابوا)، ایمان جعفری پویان (کلارینت و کلارینت باس)، علیرضا متوسلی (باسون)، حسین میرزایی (هورن)، شاهو عندلیبی (نی)، کورش بابایی (کمانچه)، شهرام غلامی (عود)، و نوازندگان گروه «آوای ماندگار» بهره جسته است.
ویدئو کلیپ قطعه «پیغام ما» که نخستین اثر رسمی این خواننده محسوب می‌شود و سه سال پیش نیز به‌صورت رسمی منتشر شد، با کارگردانی «امیر مقیمی» تولیدشده است و موسیقی‌دانان و هنرمندانی چون ناصر رحیمی (فلوت) و آلْوین آوانِسیان (پیانو) در این نما آهنگ حضورداشته‌اند.
این هنرمند هم در هفته‌های اخیر با چند هنرمند نسل جدید ازجمله علیرضا بدیع و... وارد همکاری‌های جدیدی شده است که به‌زودی اخبار و اطلاعات آن در رسانه‌ها منتشر خواهد شد.
روح‌الله یوسفی آثار جدید خود را منتشر می‌کند/ جزئیاتی از فعالیت‌های جدید این خواننده

منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه