ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۷۶۱۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷

اجرا و تحلیل موسیقی معاصر آهنگسازان جوان در دانشگاه تهران

اجرای قطعاتی از آهنگسازان جوان فعال در حوزه موسیقی معاصر به همراه نشست تحلیل و نقد تکنیک و زیبایی‌شناسی آثار اجراشده، روز یکشنبه 30 اردیبهشت‌ماه، ساعت ۱۲ در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
اجرا و تحلیل موسیقی معاصر آهنگسازان جوان در دانشگاه تهرانبه گزارش ریتم نو، دانشکده موسیقی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران میزبان آروین صداقت کیش و سینا صدقی از نویسندگان و منتقدین موسیقی آکادمیک در ایران برای نقد و تحلیل قطعات پیانویی اجراشده است.
اجرا و تحلیل موسیقی معاصر آهنگسازان جوان ایران، امری است که باید در فضاهای آکادمیک مورد تحلیل و برسی واقع شود. در همین راستا دانشکده موسیقی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران پذیرای این جلسه پژوهشی خواهد بود. 
در این برنامه سه قطعه از سه آهنگساز معاصر اجرا و نقد خواهد شد. کارن سلاجقه، مطهر حسینی و افشین مطلق فرد به ترتیب آثار پیانویی شروین عباسی، فرنود حقانی پور و نیما عطرکار‌روشن را خواهند نواخت. شایان‌ذکر است این برنامه با محوریت موسیقی معاصر از نگاه «تکنیک آهنگسازی» و «ساختارهای زیبایی شناسانه معاصر» است که آروین صداقت کیش و سینا صدقی به تحلیل آثار فوق خواهند پرداخت.
فرنود حقانی پور (م. 1369)  آهنگساز ایرانی مقیم سان‌فرانسیسکو است. ازجمله فعالیت‌های او می‌توان از چیدمان کنسرت و تور برای Living Earth Show, شرکت در Bang on a Can Summer Festival و BoaC Marathon و اجرا در موزه هنرهای معاصر ماساچوست نام برد. او افتخار همکاری با موزیسین‌هایی چونBrad Lubman، Jiyeon Kim، Andy Meyersonو  Sarah Goldfeather را داشته است.
شروین عباسی(م.۱۳۶۴) فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آهنگسازی از دانشگاه سوره تهران است. و از اساتیدی همچون دکتر سعید شریفیان، کیاوش صاحب نسق، محمدرضا تفضلی و مارتن اسرائیلیان در حوزه آهنگسازی آموزش دیده است. عباسی عضو هیات مدیره انجمن موسیقی خانه تئاتر و بازرس انجمن موسیقی است. آثار او در فستیوال‌های گوناگونی در ایران و کشورهای ارمنستان، آلمان و اکراین به اجرا درآمده است. همچنین جوایز آهنگسازی از جشنواره‌های موسیقی فجر و مسابقه‌های آهنگسازی خانه موسیقی و فستیوال اورینت اوسیدنت( orient/ocident) والفرد اشنیتکه کشور اکراین را در کارنامه دارد. او به‌عنوان آهنگساز در تئاتر و سینما نیز فعال است. دو آلبوم «روز ازپی روز» و «در جستجو» از آثار انتشار یافته وی است.
نیما عطرکار روشن (م.۱۳۶۴) آموختن موسیقی را با نوازندگی پیانو در کودکی آغاز کرد. با ورود به دانشگاه هنر تهران مبانی نظری موسیقی را نزد اساتیدی چون حامد مهاجر فراگرفت. و علوم آهنگسازی را به‌صورت خودآموخته و تجربی و بامطالعه آثار آهنگسازان دنبال نمود. سپس با شرکت در مسترکلاس‌های علیرضا مشایخی به دانسته‌های خود افزود. در سال ۱۳۸۷ با تأسیس آنسامبل «م» به اجرا و معرفی آثار موسیقی کلاسیک معاصر پرداخت. او در سال ۱۳۸۹ عازم فرانسه شد و تحت نظر میشل مرله در اکول نورمال موسیقی پاریس به تحصیل مشغول گشت. ساخته‌های او در فستیوال‌ها و کنسرت‌های متعددی اجرا و تعدادی از آثار او به همراهی اردوان وثوقی در آلبوم «سکوت-سیاه» توسط نشر هرمس منتشرشده است.
لازم به ذکر است ورود برای عموم در این برنامه آزاد است.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه