ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۷۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۶ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
ما مصمم به ادامه مسیر هستیم

«فصل سکوت» فرهاد هراتی منتشر شد/ دل نوشته‌ای برای یک آلبوم

آلبوم موسیقی بی‌کلام «فصل سکوت» با هنرمندی فرهاد هراتی آهنگساز و رهبر ارکستر در قالب یک اثر تجربی متفاوت در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.
«فصل سکوت» فرهاد هراتی منتشر شد/ دل نوشته‌ای برای یک آلبومبه گزارش ریتم نو، فرهاد هراتی آهنگساز و رهبر ارکستر باهدف تولید اثری متفاوت و تجربی در عرصه موسیقی بی‌کلام آلبوم «فصل سکوت» را وارد بازار موسیقی کرد.
این هنرمند که طی سال‌های گذشته چه در قالب انفرادی و چه به‌عنوان رهبر ارکستر «نامیرا» فعالیت‌های زیادی با خوانندگان و نوازندگان شناخته‌شده کشورمان داشته با انتشار دل نوشته‌ای از دغدغه‌های خود برای تولید این آلبوم بی‌کلام سخن گفت.
در متن نوشته‌شده از سوی فرهاد هراتی آمده است: «سکوت آدمی، آمیخته‌ای از سرفصل‌های رنگین زندگی است. ورق‌هایی آغشته به ناکامی‌ها و کامیابی‌ها. کتابی قطور از شکست‌ها و پیروزی‌ها. عجیب‌ترین و شگفت‌انگیزترین‌های دریافت‌های ما از جهان هستی. ما همواره در سکوت بزرگ می‌شویم و سکوت ما روزبه‌روز بزرگ‌تر.
فصل سکوت روایتگر مسیر تبدیل سکوت به فریاد و تصمیم برای دستیابی به نهراسیدن و حرف زدن و باور آنکه من هنوز زنده‌ام و امیدوار. فصل سکوت، ۷۷ روز و شب را برای خلق کامل خود، تجربه کرده است. با تمام وجود به ساخت این اثر مشغول بودم. ۳۳ روز ساخت تمامی قطعات برای پیانو و ۴۴ روز تنظیم اثر برای سازهای دیگر.
فرید حامدی، مشاوری امین که در تمام مراحل ساخت قطعات همواره در کنارم بود  و در طول دشواری‌های مسیر، هرگز تنهایم نگذاشت و با طراحی زیبای اینسرت آلبوم، زینتی صدچندان به این اثربخشید. حضور علی جعفری پویان نازنین و اجرای زیبا و هنرمندانه ویولن، بازهم همکاری دیگری را رقم زد. او همچون گذشته با مهربانی در کنارم ایستاد. و رفیق قدیمی دیگر، امید نیک‌بین عزیزم که در طول پانزده سال گذشته، ضبط و میکس و مسترینگ کارهایم به دستان پرتوان و دانش او جانی دوباره می‌گیرد.  و محیط باصفا و دوست‌داشتنی استودیو «شهر صدای پارسیان» به مدیریت آیدین الفت عزیز که باوجوداین دوست نازنین تمامی هنرمندان موسیقی با آرامش و در محیطی امن به ضبط آثار خود مشغول هستند. عکس‌های دوست‌داشتنی و هنرمندانه الهام هوبه فکر، که به پیشنهاد فرید حامدی عکاسی آلبوم در شهر تفلیس گرجستان انجام شد.
فصل سکوت راهی طولانی برای تکامل خود در پیش رو دارد. برگزاری کنسرت تئاتر VIP این آلبوم که به کارگردانی فرید حامدی در آذرماه سال ۹۶ در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه رفت، آغازگر این راه و مسیر طولانی است. کنسرت تئاتری تک بازیگر با هنرمندی امین پور رضای عزیز که از سختی راه نهراسید و با تلاش فراوان تمام ملودی‌ها و هارمونی‌های فصل سکوت را از آن خود کرد تا با درکی عمیق از علت ساخت این آلبوم به ایفای نقش بپردازد و قدردانی می‌کنم از کامبیز منصوری عزیز (پیانو هفت) برای انتشار اثر و نیما جوان عزیز(نشر جوان) که مسئولیت پخش را عهده‌دار شد. ما مصمم به ادامه مسیر هستیم.
این آلبوم را با تمام وجودم تقدیم می‌کنم به هانا، دختر نازنینم، که در تمام مراحل زندگی‌اش، سکوت را بسیار خوب تجربه کرده است«.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه