ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۱ - ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷

هادی سپهری در «عاشیقلار بایرامی» به اجرای برنامه می‌پردازد

هادی سپهری هم‌زمان با سیزدهمین برنامه مردمی «عاشیقلار بایرامی»، برای سومین بار در شهر زنجان به اجرای کنسرت می‌پردازد.
هادی سپهری در «عاشیقلار بایرامی» به اجرای برنامه می‌پردازدبه گزارش ریتم نو، مراسم «عاشیقلار بایرامی» که بهار هرسال در زنجان برقرار است، امسال نیز روز شنبه 15 اردیبهشت‌ماه، با حضور علاقه‌مندان و بزرگان موسیقی عاشیقیِ استان‌های گوناگون کشور در سالن فرهنگسرای امام این شهر، برپا خواهد شد، در این رویداد موسیقایی-هنری، اجرای موسیقی عاشیقیِ ترکیه، توسط هادی سپهری با آواز و ساز باغلاما و مهران قهرمان زاده با ساز دَربوکه، انجام خواهد شد.
سال گذشته نیز مراسم «عاشیق‌لار بایرامی» با حضور هنرمندانی از استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل، تهران، البرز، قم، قزوین، آذربایجان شرقی و همدان در استان زنجان برگزارشده بود. ناگفته نماند که عید عاشیق‌ها، به‌عنوان میراث معنوی، در روز ۲۲ دی‌ماه سال ۱۳۸۸ به شماره پرونده ۸۰ به ثبت ملی رسیده و حوزه موسیقی عاشیقی زنجان با برگزاری این مراسم در بین 7 حوزه داخل کشور، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. این مراسم از سال ۱۳۸۵ برگزارشده و امسال نیز سیزدهمین دوره آن برگزار خواهد شد.
هادی سپهری به همراه بهرنگ نیک آئین، فروردین امسال نیز در کنفرانس «مسائل موسیقی فرهنگ‌های ترک» در شهر باکو به ایراد سخنرانی در مورد وضعیت موسیقی عاشیقی استان زنجان و شمال شرق ترکیه پرداختند. در این کنفرانس دوروزه که در دانشگاه دولتی «فرهنگ و هنر» آذربایجان برگزار شد، پژوهشگران موسیقی اقوام ترک از کشورهای انگلستان، ترکیه، آمریکا، آذربایجان، ازبکستان، قرقیزستان، ایران، مجارستان و روسیه به ارائه مقالات خود پرداختند.
شایان‌ذکر است که 29 اردیبهشت‌ماه و 12 خرداد ماه سال جاری، هادی سپهری در کانون موسیقی‌شناسی دانشگاه تهران درباره «موضوع زمان در موسیقی» سخنرانی ای در دو قسمت خواهد داشت.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه