ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۵ - ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
با هنرمندی بابک شهرکی و بردیا صدر نوری

خاطره‌انگیزترین قطعات همایون خرم در تالار وحدت اجرا می‌شود

بابک شهرکی نوازنده ویولن و بردیا صدر نوری نوازنده پیانو در قالب یک کنسرت بی‌کلام خاطره‌انگیزترین قطعات زنده‌یاد همایون خرم را در تالار وحدت تهران اجرا می‌کنند.
خاطره‌انگیزترین قطعات همایون خرم در تالار وحدت اجرا می‌شودبه گزارش ریتم نو، بردیا صدر نوری با اشاره به جزییات این کنسرت بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته در کنسرت پیش رو که با عنوان «گلهای خرم» به علاقه‌مندان ارائه خواهد شد، ترکیبی از خاطره‌سازترین آثار زنده‌یاد همایون خرم در دستگاه‌های مختلف موسیقی ایرانی متشکل از اصفهان، ماهور، همایون، شور و دشتی در قالب 16 قطعه با هنرمندی بابک شهرکی نوازنده ویولن و بنده به‌عنوان نوازنده پیانو اجرا می‌شوند. 
وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های این کنسرت تمرکز روی موسیقی بی‌کلام است که هم بابک شهرکی به‌عنوان فرزند هنری زنده‌یاد همایون خرم و هم بنده روی آن تأکید ویژه‌ای داشته و داریم. همه دوستداران موسیقی می‌دانند که اجرای آثار بی‌کلام یکی از فعالیت‌های مؤثر و پرمخاطب موسیقی ایرانی در دهه‌های گذشته بود که متأسفانه در سال‌های اخیر کمرنگ‌تر شده و ما شاهد این هستیم که آثار با کلام بیشتر موردتوجه هنرمندان قرارگرفته است. ازاین‌رو تلاش کرده‌ایم تا به سهم خود به موضوع موسیقی بی‌کلام توجه بیشتری کنیم که برگزاری این کنسرت مقدمه‌ای برای فعالیت‌های آینده ما در این زمینه است. 
صدر نوری گفت: بابک شهرکی طی سال‌های گذشته با تنظیم و اجرای آثار همایون خرم، آلبوم «گلهای خرم» را در بازار موسیقی منتشر کرده بود و با توجه به حس و حال بسیار ارزشمند و متفاوتی که این اثر موسیقایی داشت ، تصمیم گرفتیم عنوان کنسرت را نیز «گلهای خرم» بگذاریم که تصور می‌کنم عنوان مناسبی برای این کنسرت باشد. به هر صورت تمام تلاش ما این است که بتوانیم با اجرای چنین آثاری نقشی در ارتقا کیفی گوش شنیداری مخاطبان امروزی به‌ویژه در حوزه موسیقی ایرانی داشته و یاد استاد همایون خرم آهنگساز و ویولنیست بااخلاق و بزرگ کشورمان را زنده کنیم. 
این نوازنده پیانو در پایان گفت: تمامی آثاری که در این کنسرت برای مخاطبان اجرا می‌شود، با اجازه خانواده زنده‌یاد همایون خرم برای کنسرت تنظیم‌شده است. ما معتقدیم این وظیفه تمامی هنرمندان فعال عرصه موسیقی است که اگر علاقه‌مند به اجرای آثار بزرگان درگذشته موسیقی کشورمان هستند ، با رضایت کامل بستگان و وابستگان حقوقی و حقیقی این هنرمندان نسبت به اجرای کارها اقدام کنند. این موضوع مساله بسیار مهمی است که باید در قالب یک فرهنگ کاری موردتوجه قرار گیرد. 
کنسرت «گلهای خرم» با نوازندگی ویولن بابک شهرکی و نوازندگی پیانو بردیا صدر نوری ساعت 21:30 روزهای پنجشنبه 20 و جمعه 21 اردیبهشت به همت موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان برای تهیه بلیت این کنسرت می‌توانند با مراجعه به سامانه «ایران کنسرت» و شماره تماس 88528147 و 88528148 نسبت به خرید بلیت اقدام کنند.
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه