ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۷۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۳ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷

کودکان ایران شگفتی‌ساز فرانسه شدند

کودکان هنرمند «خوش هنر» با رهبری آيدين بيات و به نمایندگی از ایران در هجدهمین فستیوال بین‌المللی موسیقی «ژوتِم» شهر پاریس، خوش درخشیدند.
کودکان ایران شگفتی‌ساز فرانسه شدندبه گزارش ریتم نو، هنرجویان کودک، نوجوان و جوان «خوش هنر»، تنها گروه ایرانی شرکت‌کننده در فستیوال ژوتم، علاوه بر کسب سه رتبه نخست، برنده جایزه بزرگِ فستیوال شدند.
در این فستیوال که طی بیست و نهم تا سی و یکم مارس با شرکت ۲۶ گروه از ۸ کشور ايران، روسيه، فرانسه، كره جنوبی، قزاقستان، ازبكستان، آلمان و ايتاليا برگزار شد، هنرجوهای خوش هنر به رهبرى آيدين بيات در سه رده ارکستر کودکان، ارکستر ترکیبی و بهترین خواننده، صاحب‌عنوان اول شدند. ناگفته نماند که هیات داوران، جایزه بزرگ فستیوال را به این گروه موسیقی اهدا کرد.
نکته قابل‌توجه در این حضور درخشان، خردسال‌ترین نوازنده حاضر در این فستیوال، «سارینا صمصامیه اقدم» پنج و نيم ساله از خوش هنر بود که موردتقدیر و تشویق مخاطبین و مسئولین قرار گرفت. همچنین سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس، ضمن تقدیر، از این گروه برای اجرای برنامه در مدرسه ایرانی سعدی دعوت کرد.
هنرجویان آموزشگاه خوش هنر طی ۲ سال گذشته در فستیوال‌های بین‌المللی open spain و پراگ نیز شرکت و موفقیت‌های ارزشمندی کسب کرده‌اند.
این مرکز آموزش موسیقی، تنها مجموعه‌ای است كه با مجوز سازمان آموزش فنى و حرفه‌ای كشور در تهران فعاليت دارد و هنرجويان آن در پايان دوره آموزشى، گواهى مهارت دريافت می‌کنند كه اين گواهى در ١٥٤ كشور معتبر شناخته می‌شود.
شایان‌ذکر است که با توجه به موفقیت‌های هنرجويان خوش هنر در فستيوال ژوتم، از اين آموزشگاه براى شركت در فستيوال موسيقي مسكو نيز دعوت به‌عمل‌آمده است.
کودکان ایران شگفتی‌ساز فرانسه شدند
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه