ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۷ - ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

آلبوم موسیقی «صد قدحِ نوش» هم‌زمان با روز سعدی منتشر شد

آلبوم شعر و موسیقی «صد قدحِ نوش» با سه تار نوازی نیما بغدادی و دکلمه خوانی عباس هدایتی اصل، منتشر شد.
آلبوم موسیقی «صد قدحِ نوش» هم‌زمان با روز سعدی منتشر شدبه گزارش ریتم نو، این در حالی است که هم‌زمان با نشر اثر، می‌توان آن را از طریق سایت ریتمو، به‌صورت آنلاین و قانونی خریداری کرد.
دکتر عباس هدایتی اصل و نیما بغدادی در همکاری مشترک خود به خوانش و اجرای موسیقی بر صد غزل از سروده‌های «سعدی شیراز» پرداخته‌اند که ماحصل آن آلبومی به نام «صد قدحِ نوش» است و «اول دفتر به نام ایزد دانا»، «محبوب سیم اندام سنگین دل»، «ما نیز هم بد نیستیم»، «حکایت پیش جانان»،«چشمان ترک مست»، «دو دوست»، «قطره باران بهاری»، «هوس صحرا»، «چشم من و پروین»، «جمال طلعت»، «سل المصانع»، «وقت بهار»، «باد نوبهاری»، «بوی وصال دوستان»، «ماه دو هفته»، «بار فراق دوستان» و «سرو بوستانی» از جمله صد غزل خوانده شده در این اثرند.
عباس هدایتی اصل متولد 1355 در قزوین، سعدی پژوه و برگزارکننده کلاس‌های سعدی پژوهی جهت دبیران ادبیات (1395 – 1396) و دارای مدرک ممتاز در خط نستعلیق از انجمن خوشنویسان ایران (1394) است.
نیما بغدادی متولد 1367 در قزوین، کارشناس ارشد موسیقی از دانشگاه آزاد تهران است که فراگیری ساز سه تار و تار را نزد کمال رضایی و کیوان ساکت گذرانده است. تأسیس گروه موسیقی ایرانی راوسین و برگزاری کنسرت‌هایی با این گروه، آهنگسازی مجموعه تئاتر مینیمال، آلبوم‌های سرو بلندقامت دوست، قصه رنگ پریده خون سرد و مینیمال‌هایی برای سه تار-آلبوم‌هایی برای تک‌نوازی سه تار و تک‌نوازی شورانگیز، از جمله فعالیت‌های این موزیسین جوان است.
شایان‌ذکر است که آلبوم شعر و موسیقی «صد قدح نوش» با همکاری نیما بغدادی و دکتر عباس هدایتی اصل، منتشرشده و علاقه‌مندان می‌توانند نسخه اصلی و فیزیکی آن را از مراکز معتبر فروش در بازار موسیقی تهیه و یا نسبت به خرید آنلاین آن از طریق سایت www.ritmo.ir اقدام نمایند.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه